Ako kreatívne využiť papier?

S papierom sa dajú robiť doslova „čary“. Stačí byť len trochu kreatívny. Internet je v dnešnej dobe plný rôznych nápadov a návodov. My vám ponúkame zopár tipov na kreatívne využitie papiera www.inspiron.sk/papier/.

origami

1.Vyrobte si niečo
Vyrobte si napríklad nejaké origami. Origami je japonské umenie skladania papiera a pomocou neho môžete vyrobiť obrovské množstvo vecí z obyčajného listu papiera. Môžete robiť papierové žeriavy, motýle, bábky a ešte oveľa viac. Niektoré úžasné origami projekty, ktoré by ste rozhodne mali vyskúšať, zahŕňajú:

Tradičná labuť origami
Papierová ruža pre milovanú osobu
Origami zajko – ten je ale roztomilý!
Rámček na fotografie alebo obrázky
Samurajská prilba by mohla priniesť veľa zábavy
Papierová krabica alebo krabica s origami hviezdou na darčeky pre priateľov a rodinu
Origami papierové pazúry na oživenie Halloweenského kostýmu

rukopis

2.Vyskúšajte servítkovú techniku
…a ozdobte si krabičku alebo denník. Ak máte „papiere“, ktoré majú pre vás význam, napríklad brožúry, lístky, ústrižky, fotografie, listy, môžete tieto použiť na vytvorenie krabičky, do ktorej si budete odkladať šperky, suveníry alebo akékoľvek iné veci, ktoré chcete. Stačí si vybrať objekt, ktorý chcete zdobiť, usporiadať papier výtvarným spôsobom, tak aby sa vám to páčilo, a potom použiť servítkovú techniku. Môžete použiť aj ďalšie materiály ako farby, trblietky, gombíky, kvety…, ktoré jednoducho prilepíte pomocou lepiacej pištole. Fotografie môžete nalepiť do fotoalbumu, aby sa nezničili. Treba ho ale uchovávať na suchom mieste.

umění

3.Urobte papierovú kašu
Natrhajte papier alebo noviny na menšie kúsky, spojte s lepidlom alebo tapetovou lepiacou páskou a modelujte do požadovaného tvaru. Po vysušení hmota stvrdne a môžete ju využiť rôznymi spôsobmi. A čo môžete s touto hmotou urobiť?

Môžete vytvoriť vázu, kryt na svetlo, mušle, držiak na ceruzky, šperkovnicu.