Chcete aby vaša spálňa vyzerala TIP TOP, aby všetko so všetkým ladilo a aby pôsobila na úrovni? V tom prípade nesmiete zabudnúť ani na tie najmenšie detaily. Jedným z nich sú aj nočné stolíky https://www.segum.sk/produkty/nocne-stoliky-a-komody/nocne-stoliky. Poradíme vám, ako vybrať tie správne a ako ich zladiť so zvyškom interiéru vo vašej spálni.
Posteľ s čalúnením a historický nočný stolík s ružovou orchideou.jpg

Ostaňte v téme

Základným pravidlom pri výbere nočného stolíku, by malo byť to, v akom štýle máte zariadenú svoju spálňu.

  • Ak sa v nej nachádza masívna posteľ, drevené skrine a podlaha, nočný stolík by mal byť jednoznačne z dreva. Dajte si pozor ja na farbu a konkrétny druh. K borovici sa hodí borovica, k smreku smrek a k dubu dub. Pokiaľ máte v spálni spomínanú masívnu posteľ alebo výraznú komodu, či skriňu, nočný stolík by mal byť z dreva, no nie z toho masívneho. Mohli by ste to totiž trošku prehnať.
  • Spálňa zariadená v modernom štýlesi žiada aj moderný nočný stolík. Medzi aktuálne hity patria, napríklad, stolíky zo skla alebo rôznych kovov. V tomto prípade by ste sa mali snažiť vyberať stolík, ktorý bude menší a jednoduchý.
  • Vidiecky štýlje taktiež veľmi populárny. Do takýchto spální môžete pokojne použiť aj reálne staré a zrekonštruované kúsky nábytku. Ak by ste si, predsa len, chceli kúpiť stolík nový, v ponukách obchodov hľadajte nábytok v retro, vidieckom, rustikálnom alebo škandinávskom štýle.

Modrý budík položený na drevenom nočnom stolíku vedľa postele.jpg

Ako zvoliť správnu veľkosť nočného stolíka

Toto je tiež veľmi dôležitá ? vec. Nočný stolík nesmie byť veľký, no ani príliš malý. Na tento kus nábytku potrebujeme umiestniť lampičku, poprípade budík a nejaké drobnosti, napríklad šperky, ktoré si večer dávame zo seba dole. Klasické rozmery sa pohybujú okolo päťdesiat krát päťdesiat krát štyridsať centimetrov. Pokiaľ by ste zatúžil po neklasickom rozmere, riešením môže byť aj stolík na mieru. Bude drahší, no krajší a praktickejší. Ideálne je tiež to, ak bude mať nočný stolík úložný priestor, teda šuplíky.