Niekto Valentína oslavuje, iný nie. Niekto je totiž sám a iný naopak túži v tento deň vo forme romantického darčeka preukázať svoju náklonnosť k svojej milovanej osobe. A v takomto prípade rozhodne chceme vymyslieť a darovať niečo originálne. Môže v tom byť kúsok stereotypu, avšak darček by mal byť kupovaný zo srdca, premyslene a nie na poslednú chvíľu kdesi z večierky. V tomto smere je pomerne známe, že vhodným romantickým darom (pre ženy) je napr. elegantný šperk či už strieborne retiazky damske na krk, strieborný náramok alebo náušnice, atď.Šperk v tvare srdca.jpg
Každú ženu môže potešiť niečo iné a nechcem všetky hádzať do jedného vreca, avšak aká je pravdepodobnosť, že sa nežnejšiemu pohlaviu nebude páčiť práve darček zo spomenutej kategórie? V prípade strieborných šperkov ide navyše o niečo viac, než len módny doplnok. Je v tom takisto kus citovej záležitosti. Preto sa spoločne skúsme pozrieť na niektoré zo zaujímavých možností.
Šperk so symbolom v tvare srdca
Ak rozmýšľate nad konkrétnym vzorom, srdiečkom rozhodne nič nepokazíte, najmä ak ide o darček k sviatku všetkých zamilovaných. Ide o dokonalú symboliku, ktorá sa môže nachádzať na retiazke, ale takisto napr. prsteňoch či náušniciach.
Perly
Sú vhodné predovšetkým z dôvodu, že vystihujú ženský pôvab, respektíve z hľadiska štýlu ideálne zvýrazňujú ženskosť a v tomto smere ide o typicky elegantný prvok. Ak chcete vsadiť hlavne na túto stránku, rozhodne ide o správne rozhodnutie. A keďže ide o darovaný šperk, okrem štýlu s ním aj v tomto prípade prichádza totožný sentiment.Retiazka, šperk.jpg
Medailóniky
Zavesené okolo krku pôsobia esteticky a ako naozaj sympatický dar. Ale nie je to len o vizuálnej stránke, rovnako aj tu sa stretávame so symbolikou, kedy do neho môžeme dať napr. malú fotografiu a tá bude nosená pri srdci. Okrem toho je možné vybrať typ, na ktorého povrch dáte vyryť ľubovoľnú symboliku.