Všetko, čo potrebujete vedieť o štýle Harajuku


Tento štýl vznikol tak, že miestni mladí ľudia oblečení v unikátnych farebných odevoch okupovali ulice. V prvom ošiali sa miešalo tradičné japonské oblečenie so západným oblečením. Harajuku štýl a ľudia, ktorý ho preferovali vysielali posolstvo, že sa nezaujímajú o hlavnú módu. Mali by a mohli sa obliecť podľa vlastného uváženia.


čína


Táto móda je vlastne hnutie proti prísnym spoločenským pravidlám a tlaku na splnenie normy a teraz znamená veľa rôznych vecí a zatiaľ čo mnoho trendov prichádza a odchádza, táto móda stále zostáva.

 
Kto ho môže nosiť?

Každý, kto miluje zábavu v rámci módy, môže nosiť oblečenie v tomto štýle. Ak ste konzervatívni alebo máte radi klasické vzory, takéto oblečenie vám pravdepodobne vyhovovať nebude. Avšak, ak vaše vnútorné dieťa chce byť zviditeľnené, blázniť sa a doslova sa vyhrať pri obliekaní, potom je to určite niečo, čo sa vám bude páčiť. Je totiž úplne v poriadku obliecť sa ako 5-ročné dieťa a užívať si obliekanie.

Obliekanie

Ide o zmes všetkých známych japonských subštýlov, napríklad Sweet lolita, gotická lolita, Visual kei, Cosplay, Decora, Gyaru, cutesy fairy kei a punk rock oblečenie.

Tradičné japonské odevy ako kimono a drevené sandále boli od začiatku súčasťou tohto štýlu.

 

Tiež je skvelé skombinovať secondhand alebo retro a vintage kúsky pre dokonalý vzhľad. Vlastné výrobky sú úplne najlepšie. Vyberte si to, čo sa vám páči a všetko skombinujte. Čím viac oblečenia, tým lepšie, takže niekoľko vrstiev odevov je v úplne poriadku. Musíte byť len kreatívny a oblečený presne tak, ako si to prajete, a najmä popustiť uzdu fantázii.

sukně

 
Prístup

Zabudnite na vkusné oblečenie a noste napríklad detské plastové šperky a čokoľvek, čo vám príde pod ruku. Vôbec sa vám to nemusí hodiť. Máte stále ten farebný batoh, ktorý ste nosili, keď ste mali 10 rokov? Alebo si môžete požičať ružovú kabelku, ktorú tvoja mama nosila v osemdesiatych rokoch. Boli by to úžasné doplnky.

Všetko, čo potrebujete vedieť o štýle Harajuku
3.7 (73.33%)3