Niektoré veci a respektíve určitý tovar si zvykneme vyberať aj podľa dizajnu, ktorý je pri nich dôležitým faktorom. Napríklad aj podľa farby, tvarov a toho, do akej miery na nás daná vec pôsobí esteticky. V niektorých prípadoch sú ale farby výrobku v skutočnosti to posledné, čomu by ste mali venovať pozornosť, dôležitejšie sú tam iné faktory. Spomeňme teda modelový príklad, v ktorom potrebujete kúpiť kvalitný a funkčný kompresor. Na čo by ste sa pri jeho výbere mali zamerať?

V prvom rade na spôsob využitia, resp. na to, za akým účelom ho plánujete využiť. Zvyčajne je to na naúfanie pneumatík, prípadne bazéna. Potom je ale z hľadiska praktického využitia dôležitá tiež otázka, či ho plánujete mať dostupný na jednom mieste, alebo by ste ho radšej chceli prenášať vždy na konkrétne miesto, kde to bude potrebné. Praktické mobilné vlastnosti napríklad poskytuje akumulátorový kompresor ryobi r18i 0.

Rozdelenie kompresorov na:

  • Piestové
  • Skrutkové

Tie prvé, a teda piestové, sú všeobecne lacnejšie. Ako to však býva, s nízkou cenou sa aj v tomto prípade viaže nižší výkon, avšak dostatočný na bežné domáce použitie. Ak ich bežný spotrebiteľ kupuje za týmto účelom, ocení prístupnejšiu cenu a menšie rozmery týchto typov.

kompresor, pneumatiky

Skrutkové sú naopak lepšie a dokonca potrebné k účelom ich odborného využitia, napríklad v dielňach. Sú teda zvyčajne drahšie a špecifické väčšími rozmermi. Bolo by ich však nevýhodné kupovať, ak by ste s nimi plánovali nafúkať bazén či kolesá, resp. pneumatiky, teda na to bežné domáce využitie budú tieto typy zbytočné.

kompresor, stro

Kompresory podľa pohonu:

  • Na naftu alebo benzín
  • Elektrické

Tie na naftu či benzín sú ideálne na vonkajšie, exteriérové použitie. Nie sú obmedzené prístupom k elektrickej energii, z toho hľadiska sú veľmi praktické aj tie akumulátorové.

Elektrické nachádzajú svoje funkčné využitie v interiéri.