Tieto a nielen tieto otázky trápia skoro každú slovenskú domácnosť. A nielen slovenskú. Dovolím si tvrdiť, že je to celosvetové. Financovanie každej jednej domácnosti vyžaduje určitú organizáciu, aby sme mali za čo nakupovať aj na konci mesiaca, nielen na začiatku, po výplate. Každá domácnosť to má inak. Niekde majú partneri oddelené účty, niekde spoločné… To už je na každom z vás, ako vám to vyhovuje. Len sa treba nad tým poriadne zamyslieť!

peníze

Rodina je základná jednotka sociálnej spoločnosti. Bez rodiny by sme nemali základné piliere života, nepatrili by sme skoro nikam. A práve rodina by nás mala zaučiť do tajov finančného sveta. Naučiť deti sporiť si na bicykel alebo podobné veci, po ktorých mu srdce piští. No dnes už to je takto len v málo domácnostiach. Prevláda skôr stereotyp, že deti sa po škole učia a rodičia sa venujú svojim záležitostiam. Zabúdame žiť spoločne ako rodina.Počúvať svojich rodinných príslušníkov a venovať im svoj čas. Čas sú totiž peniaze.

kalkulačka

To, že potrebujeme financie je nám všetkým jasné už z domu. Každá domácnosť by mala byť vedená dvomi vyspelými osobami, ktoré sú schopné zabezpečiť dostatok finančných prostriedkov na slušný život. V mnohých prípadoch však ostávajú rodiny len s jednou dostatočne vyspelou osobou a rodina sa musí uskromniť. V dnešnej dobe sa totiž každé tretie manželstvo rozvádza.Ale pravdou je, že mnoho ľudí sa už v dnešnej dobe ani nezoberie, takže toto číslo by bolo možno oveľa vyššie, keby všetci žili v manželstvách. Navyše, každé ďalšie manželstvo má menšiu percentuálnu úspešnosť ako to predchádzajúce. Tak pekne vydržte v tom prvom a myslite na to pekné. A hlavne treba spolu komunikovať, pretože komunikácia je základ. A komunikácia o financiách hlavne. Pretože financie sú jedným z dôvodov hádok bežných ľudí. Skoro každej domácnosti.