Hliník sa v rámoch okien používa ako bezpečnostný prvok, vďaka ktorému sa potom hliníkové okná vyznačujú stálosťou i odolnosťou a fungujú tak ako dôkladná obrana voči vonkajšiemu narušeniu, vniknutiu do budovy, či iným prírodným podmienkam (vietor, dážď, mraz atď.). Aby hliníkové okno bolo ešte spoľahlivejšie, používa sa v ňom bezpečnostné sklo, ochranné sklo proti slnečnému UV žiareniu, protipožiarne sklo, prípadne viacero skiel (dvojité sklo, trojité sklo, štvorité sklo) alebo sklá s rôznymi grafickými prvkami a ornamentmi.

hlinikové okná

Okrem toho sú takéto okná skvelým izolantom tepla, čo znamená, že šetria náklady na energie a taktiež skvele obmedzujú prenikanie hluku, čiže sa nemusíte obávať, že by vás rušili hluky z vonkajšieho prostredia. Vyznačujú sa aj veľmi dlhou životnosťou, čo zabezpečuje ich výdrž na niekoľko desiatok rokov. Okná z hliníku sa ľahko udržiavajú a práve vďaka hliníku sú šetrnejšie voči zaťažovaniu planéty, pretože hliník je materiálom, ktorý sa dá recykláciou používať znova a znova. Ich elegantný výzor a moderný dizajn ich posúva medzi čoraz častejšie využívané v moderných obydliach, hlavne v tých nízkoenergetických, avšak využiť sa dajú takmer v akejkoľvek stavbe, či už ide o komerčné alebo priemyselné budovy (kancelárie, administratívne priestory, obchodné priestory, sklady, továrne, a rôzne iné), nie len v rodinných domoch, bytoch a iných obydliach určených na celoročné alebo rekreačné bývanie.

dom hlinikové okná

Získať sa dajú v rôznych farebných prevedeniach, prípadne aj také hliníkové okná, ktoré vyzerajú ako drevené, či majú inak upravený svoj povrch. Čo sa týka veľkosti a tvarov, tu je tiež na výber viacero veľkostných možností, ktoré záležia podľa toho, kde budú hliníkové okná umiestnené. Vyberať sa dá aj z toho, či bude okno pevné, teda nebude sa dať otvárať vôbec, bude sa dať vyklápať alebo klasicky otvárať do strany.