Človek by určite nemal zaostávať a mať by si bystriť svoju pozornosť. Nie je to jednoduché ostať až do staroby aktívny, ale určite sa to dá. Dôkazom sú nám práve títo dôchodcovia, ktorí sú aktívni, aj keď sú už starí.

Všade sa hovorí o tom, aby ľudia aktívne využívali svoj čas, ktorý majú. Nikdy sa im totiž nevráti čas, ktorý zbytočne premrhajú. Čo to však znamená v skutočnosti?
Budeme venovať svoj čas len tomu, čo sa naozaj oplatí.
Len takým veciam, ktoré nás napĺňajú.presýpacie hodiny.jpg
Veľa ľudí zostane bez práce a nevie, čo si počne so svojím časom. Hľadajú prácu a keď sa im nedarí nájsť nič poriadne, tak sú z toho zúfalí. Svoj čas, ktorý dostali od života nevyužijú na pokrok v ich živote, ale len stagnujú na jednom mieste. Za ten čas, ktorý dostali k dispozícii by sa mohli naučiť nový cudzí jazyk alebo spraviť pokroky vo varení. Vyskúšať upiecť nejaké dobré koláče, či rôzne žemle. Keď je niekto doma, tak mu čas uteká oveľa rýchlejšie ako keby chodil do práce. Povie si, že na všetko má ešte čas a všetky činnosti teda radšej odloží namiesto toho, aby sa im dostatočne venoval.smutný chlap sedí.jpg
Ja som zostala bez práce, ale mala som veľmi hektické obdobie. Plánovala som našu svadbu, prerábali sme náš nový byt a potom sme sa sťahovali. Teraz sa zabývame a ja sa učím variť. Opäť nejaká novinka, takže všetok čas, ktorý som dostala k dispozícii mám využitý priam na sto percent. Svoje záujmy chcem rozšíriť aj v oblasti účtovníctva a daní, pretože to je niečo, čo ma naozaj baví. Keby sa mi podarilo naučiť sa viesť účtovníctvo z domu, tak som nadmieru šťastná.
Tak čo poviete, vyskúšate aj vy niečo podobné vo svojom živote? Chce to možno len malú zmenu a vy budete opäť šťastní. Deň má 24 hodín, tak ich využite naplno. Po ceste do práce sa niekomu prihovorte alebo počúvajte nejakú audio knihu. Všetko sa dá využiť, keď viete ako na to.