Sklo ako materiál používaný v interiéroch rodinných domov alebo kancelárskych priestoroch je dnes veľmi obľúbeným materiálom. Vlastnosti, ktoré sklo ponúka sú pre iné materiály nedostižné. Presvetlenie priestoru a nadčasový moderný dizajn robia zo skla fenomén medzi materiálmi, z ktorých si môžete vyberať pri zariaďovaní vašich priestorov.

sklenené dvere

Kvalita samotného skla sa časom mení a dnešné produkty zo skla znesú aj tie najprísnejšie kritéria z pohľadu estetiky a bezpečnosti. Dnešné bezpečnostné sklo už ponúka pocit istoty a bezpečia aj pre rodiny s malými deťmi, takže je vítaným prvkom pre začínajúce rodiny, ktoré si zariaďujú svoje nové obydlia a rozmýšľajú nad materiálmi, ktoré v nich použijú.

sklo v interiéri

No veľmi dôležitým prvkom, ktorý dodáva skleneným prvkom v interiéri punc modernosti a štýlovosti je kovanie, ktoré je nevyhnutnou a neoddeliteľnou súčasťou sklenených prvkov. Bez kovania totiž nie je možné upevniť sklenené časti k nosným konštrukciám interiérov. Rôzne kovanie ako dverové a montážne profily, dverové rámy a úchyty, či posuvné systémy zabezpečujú funkčnosť sklenených plôch. Tieto materiály musia byť z tých najkvalitnejších materiálov, aby zabezpečili dlhú životnosť sklenených produktov. Kovania na sklenené dvere okrem materiálovej kvality čo sa týka zloženia materiálu, musia spĺňať aj prísne estetické požiadavky. Predsa len, zákazník si dnes vyžaduje najmä vzhľadovo príjemné materiály, ktoré oživia interiér a zvýraznia jeho modernosť a nadčasovosť. Ponúkané dverové úchyty a rámy je preto dnes možné zakúpiť v rôznych povrchových prevedeniach ako lesklá alebo kartáčovaná nerezová oceľ, hliník, strieborný elox. Dnes už je naozaj z čoho vyberať. Kvalitné a bezpečné sklo doplnené kovaním z tých najkvalitnejších materiálov je zárukou kvalitných sklenených dverí, ktoré vám budú bez straty kvality slúžiť mnoho rokov.