O zábavných aspektoch loptových hier sme toho počuli už mnoho, ba viacerí sa loptovým hrám ako hokejbal, futbal, basketbal, volejbal aktívne alebo pasívne venujeme. Lopta je takou univerzálnou zábavou, keďže ňou nepohrdne žiadna veková kategória. S loptou sa zahráme sami, no môžeme do hry zapojiť aj okolie. Je to aj finančne nenáročná zábava, ak sa jej venujeme nie za profesionálnym účelom. Navyše takú loptu si vieme šikovne vyrobiť z novinového papiera a lepiacej pásky. Ak do tejto činnosti navyše zapojíme deti, môžeme si pokojne vyložiť nohy a sledovať ako sa hrajú. Loptové hry sa samozrejme neustále vyvíjajú, obmieňajú a dopĺňajú, takže šanca, že si nenájdete svoju obľúbenú verziu loptových hier, sa neustále zmenšuje.

fotbal

Okrem vyššie spomínaných hier s loptou sa lopta, respektíve loptička, stala súčasťou in-line hokeja, ktorý sa hrá na kolieskových korčuliach, špeciálne upravených na tento účel- teda má menšie kolieska a šnurovanie bez klipsní. Výhodou tohto športu je fakt, že je možné vykonávať ho prakticky na akejkoľvek ploche (betón, asfalt). Tiež sa tu dajú využiť taktiky ako pri ľadovom hokeji, avšak in-line hokej je menej kontaktný.

Sauna a zábava? Zdá sa, že tieto dve veci nemajú spoločné takmer nič, ale opak je pravdou. Pobyt v saune je prospešný nielen pre telo, ale má veľký význam aj pre dušu. Počas potenia sa totiž vyplavujú aj endorfíny a my máme pocit, že všetko zlé sa z nás odplavilo preč a môžme začať odznova. Zábava môže nastať aj následne po odchode zo sauny, udržiava nás v relatívne výbornej nálade a tak sme viac otvorení novým nápadom, ktoré prináša očistené vnútro.

sauna

Najlepšie veci však vznikajú z najmenej pravdepodobných kombinácií a preto by bolo fajn skombinovať návštevu sauny a ihriska bezprostredne po sebe. Ktovie, možno to bude zábava. A kto by nemal rád zábavu? Teda ak nie ste sociopati? Nech už sa ale chytíte lopty alebo druhej možnosti, vedzte, že Vaše telo sa Vám určite poďakuje.