V dobe, kedy čítate tento článok je veľmi pravdepodobné, že ste sa už dopočuli skvelú novinku- v decembri 2019 by už relatívne mohol byť v predaji nový Playstation 5. V prípade záujmu už dnes nájdete na Youtube lákavé trailery a môžete si vytvoriť predbežnú a celkom detailnú predstavu o tom, ako táto veľmi očakávaná konzola bude vyzerať a aké možnosti vám ponúkne. Ale bolo by na mieste, aby sme si k tejto novinke napísali aj informácie formou textu. Pokiaľ ste na tento článok klikli, dočítate sa pár zaujímavostí a opis toho, čo zatiaľ o PS 5 vieme.
V podstate nie je tabu fakt, že oddelenie Sony vidí veľký potenciál v hraní mobilných hier, respektíve v hraní hier formou prenosných zariadení s prístupom na internet. Je tak dosť možné, že PS 5 nám dopraje možnosť klasickej konzoly, ktorá však bude skladacia a zároveň  tak využiteľná aj ako prenosné zariadenie. O tomto skladacom princípe konzoly už vraví aj oficiálny trailer a predbežná vizuálna stránka, respektíve jej dizajn.

videohry

Podobnou konštrukciou podľa všetkého bude disponovať i ovládač, ktorý budete môcť rozobrať k hraniu VR hier a následne zložiť podľa toho, ako vám v danej situácii bude vyhovovať. Vrchná časť joysticku bude disponovať i malou klávesnicou.

technologie

Skvelý zážitok sľubuje i grafika a zatiaľ jediné overené rozlíšenie obrazu v podobe 4K a čip s výkonom 2, 6 Ghz, ale je počuť i zvesti o možnej podpore 8K. Rozlíšenie 8K pre PS 5 je zatiaľ ale pravdepodobne skôr iba mylným dohadom, no nie je vylúčené, že 8K by nás mohlo čakať v upgrade s možným názvom Playstation 5 Pro. To ale veľmi predbieham, pretože pár dostupných informácií je zatiaľ iba o prvom vydaní, v ktorom som o podpore 8K nenašiel zmienku. Každopádne i zobrazenie v podobe 4K podľa trailerov vyzerá skvele a veľmi realisticky, konzola bude ideálna aj k hraniu formou VR, čiže virtuálnej reality v prekrásne detailnom grafickom prostredí. Veľmi návykovo a sľubne vyzerá aj úvodné menu, v akom na vás čaká bohatý výber rôznych aplikácií.