Osvetliť a posvietiť si dnes môžeme čokoľvek a na čokoľvek, vďaka vývoju technológií máme na výber z množstva stále kvalitnejších spôsobov svietenia. Ľudia v súčasnosti využívajú maximum toho, čo im technika ponúka, a tak aj pracovný deň môže trvať dlhšie než len kým zapadne slnko. Umelé osvetlenie nám umožňuje byť aktívni pokiaľ chceme alebo potrebujeme.

Klasické žiarovky nám robili spoločnosť dlhé storočia, no ani v tomto technický pokrok nezastal a posúva sa ďalej. Vývojári vynašli nový druh svietidiel – LED žiarovky, ktoré sú posledným výkrikom v tejto oblasti. Tie nahrádzajú doposiaľ využívané klasické halogénové žiarovky, pretože sú oveľa úspornejšie, kvalitnejšie, majú neporovnateľne dlhšiu životnosť, a tiež ich dizajn a široká škála farebných odtieňov posúvajú LED žiarovky na prvé miesto v obľúbenosti medzi spotrebiteľmi.

žiarovka, fialový stro

Ak hovoríme o LED žiarovkách, tak medzi najpredávanejšie patrí typ GU10. Ich využitie je prevažne ako bodové osvetlenie, ktoré je veľmi praktické a vo veľkej miere využívané ako doplnkové k hlavnému zdroju svetla. V priestore vytvorí žiadanú intímnejšiu atmosféru, no je možné ho použiť aj ako hlavný zdroj. Sú vyrobené do tvarov, ktoré ich predurčujú na zapustenie do sadrokartónových podhľadov alebo stien. Dokážu byť nenápadné, ale ich výkon je naopak vysoký, a tak sú jednoznačne najlepšou alternatívou, ak hľadáme led gu 10 moderný a štýlový doplnok každého interiéru. Kuchyňa, izby, kúpeľne, kuchynské linky, výklady či šatníky alebo zvýraznenie netradičných dekorácií, tam všade sa tieto LED žiarovky osvedčili. Dokážu vyčarovať rafinované a úžasné efekty.

stropné svietidlá

Jednou zo spoločností, ktoré na trh tieto žiarovky dodávajú, je LEDproduct s.r.o., má vo svojej širokej ponuke výrobky, ktoré sa môžu pochváliť vysokým indexom podania farieb a kvalitné COB LED či SMD čipy, ktoré sa na ich výrobu používajú. Súčasťou je šikovné zabezpečenie na potláčanie preblikávania farieb v podaní CCD drivera, ktoré trápi väčšinu lacných typov žiaroviek. Tie majú tiež tendenciu jemne svietiť aj po vypnutí, čo spomínaná súčasť drivera eliminuje. Farebné verzie sú: biela teplá, studená, neutrálna, v ponuke je aj verzia DUAL-WHITE, čo umožňuje diaľkovým ovládačom plynulo nastaviť prechod jednotlivých typov farieb a súčasťou je aj funkcia stmievanie. To všetko máte v rukách vy podľa toho, akú máte momentálne náladu.