1. Fascinujúca divočina
Jedna z najslávnejších oblastí je aj jednou z najrozmanitejších. Keď sa niekde spomenie slovo dažďový prales, väčšina ľudí si predstaví Amazonku.
Nachádza sa v nej viac ako 1 400 druhov cicavcov, vrátane jaguárov a ocelotov a viac ako 1 500 druhov vtákov. So skúseným sprievodcom máte možnosť tieto zvieratá vidieť na vlastné oči a ak sa vám to náhodou nepodarí, môžete sa ísť pozrieť do záchranných centier a rezervácií, ktorých je tam plno.
Okrem Amazonského pralesa sa v Južnej Amerike nachádza mnoho miest kde sa môžete stretnúť s nádhernou prírodou, napríklad Galapágy, ktoré sú snom mnohých cestovateľov. Pri potápaní na Galapágoch, ktoré sa vyvíjali inak ako zvyšok sveta, máte možnosť uvidieť rozmanitosť podmorského života.

peru

2. Južná Amerika je kontinentom osláv
Jedna z najúžasnejších osláv na tomto kontinente je každoročný karneval v Rio de Janeiro-u, ktorého sa každý rok zúčastňuje viac ako dva milióny turistov. Samba, živá hudba a sprievody so živými tanečníčkami dotvárajú veľkolepú atmosféru tohto podujatia.
Okrem osláv v Riu sa môžete zúčastniť aj reggae festivalov v Salvador de Bahia.
Festival Inti Raymi sa koná v Inca v blízkosti mesta Cusco, je to udalosť plná farieb a hudby, na ktorom sa oslavuje domorodá kultúra a tradície.

maska

3. Historické dedičstvo

Južná Amerika sa preslávila Inkami a ich úžasnými stavbami ako Machu Picchu alebo Sacsayhuaman, ale to nie sú jediné mieste kde nájdete niečo zaujímavé.
Veľmi pozoruhodným ostrom je Veľkonočný ostrov so sochami Moai, ktoré sú vytesané z miestneho vulkanického kameňa.
Domorodé kultúry ponúkajú veľa pamiatok ale nie sú to jediné čo by ste mali vidieť. Tento kontinent ponúka aj pamiatky, ktoré boli vybudované kolonialistami. Títo ľudia priniesli kresťanstvo a preto tu môžete nájsť veľa zaujímavých kostol a chrámov.

4. Miesto ako stvorené na rodinnú dovolenku
Dobrodružstvo, džungľa a staroveké kultúry sú neoddeliteľnou súčasťou tohto kontinentu, ale veľa ľudí prehliada množstvo rodinných atrakcií.
Či už cestujte s malými deťmi a hľadáte detské kútiky a atrakcie alebo s teenagermi, ktorí prahnú po dobrodružstve, buďte si isté že tam vždy niečo nájdete.

želva

Deti všetkých vekových kategórií si určite zamilujú zvieratá na Galapágoch, či už to budú obrovské korytnačky alebo žraloky, ktoré stretnú pri potápaní.
Teenageri si obľúbia vonkajšie aktivity, ktoré zahŕňajú objavovanie okolitej prírody na horských bicykloch, túru na vulkány alebo rafting na divokých potokoch.
Južná Amerika je nádherné miesto, ktoré by ste mali určite navštíviť, tieto 4 dôvody sú len zlomok toho čo robí z tohto miesta niečo výnimočné. Je to miesto plné príležitostí a miest, ktoré treba ešte len objaviť.