Premýšľate nad dovolenkovou destináciou, ktorú by ste si užili vy, no i vaše ratolesti? Nie všetky krajiny, respektíve konkrétne rezorty a miesta sú na takýto typ dovolenky ideálne. Niekde je nevyhovujúci prístup do mora alebo kamenisté pláže, extrémne množstvo turistov, či na danom mieste jednoducho nie je dostatok atrakcií na trávenie voľného času pre tých najmenších. Preto vám prinášame 4 tipy na dovolenku s deťmi, ktorú si naozaj užijete všetci.

Dievčatko vo farebných plavkách sedí na pláži a hrá sa v mori.jpg

TURECKO

Dovolenky v Turecku s deťmi patria k tým najobľúbenejším. Nájdete tu hotely so všetkými potrebnými službami, väčšina z nich má k dispozícii i bazény, takže sa s deťmi môžete čvachtať aj niekoľko metrov od vlastnej izby. Ďalšou výhodou je, že drvivá väčšina hotelov, stojí priamo na pláži alebo len pár desiatok metrov od nich. Voda je tu teplá, čistá a pieskové pláže sú pre deti ako stvorené. V Turecku nájdete aj množstvo stromov, pod ktorými sa môžete príjemne schladiť. Taktiež máte mnoho možností na spoločné výlety do okolitej prírody.

GRÉCKO

Podobne vhodnou destináciou je aj Grécko. Táto krajina patrí k tým pokojnejším a bezpečným. Nájdete tu taktiež krásne piesočnaté pláže s dobrým prístupom do mora. Ak máte naozaj malé deti, určite oceníte aj rýchlu a bezproblémovú prepravu do hotelov priamo z letiska. Okrem nádherných pláží a teplého mora, tu nájdete aj krásnu prírodu, ktorá ponúka množstvo možností na spoločné prechádzky a výlety.

Malý chlapček sa hrá s hračkami a formičkami v piesku na pieskovej pláži.jpg

ŠPANIELSKO

Ak túžite po o čosi väčšej exotike, aj keď predošlé dve krajiny jej ponúkajú taktiež viac než dosť, s deťmi sa môžete vybrať aj do Španielska. Udržiavané a čisté pieskové pláže ocenia nie len vaše ratolesti, ale taktiež vy sami. Priamo na plážach nájdete aj množstvo atrakcií pre tých najmenších. V hoteloch sa môžete tešiť na kvalitnú stravu a prístup do mora je tiež veľmi vyhovujúci.