Neexistujú žiadne prísne pravidlá týkajúce sa nosenia alebo výberu ponožiek. Ale je tu niekoľko tipov, po ktorých ich môžete správne vyzdvihnúť pod oblečením a obuvou.

ponožky

  • Klasické pravidlo je: „Farba ponožiek by mala zodpovedať farbe nohavíc.“ Možnosť win-win, je ale oveľa zaujímavejšia, ak je odtieň ponožiek jeden alebo dva tóny ľahší, ak to nie je v rozpore s obliekaním. Tmavomodré, tmavosivé, tmavé olivové a hnedé ponožky sú vhodné pre nohavice / obleky príslušnej farby. S ľahkými nohavicami môžete použiť béžové alebo svetlosivé ponožky, biele – nechať si v telocvični.
  • Tiež sa pri výbere ponožiek, môžete riadiť iným pravidlom: vziať do úvahy farbu topánky, a nie nohavice.

  • V poslednej dobe sa ponožky z jasných farieb dostali do módy. Pri ich používaní je potrebné pochopiť, že vytvárame farebný prízvuk, preto je potrebné vylúčiť iné jasné detaily, aby sa zabránilo preťaženiu celkového obrazu. Uvediem niekoľko príkladov úspešných kombinácií v štýle smart casual :  tmavo hnedé topánky sú dobre zvýraznené ponožkami smaragdových, burgundských odtieňov;  so svetlohnedými topánkami môžete experimentovať a pridať  hocijakú farbu; závažnosť čiernych topánok rozriedi bohatú modrú farbu ponožiek.

podkolenky

  • Ak sa vyskytnú ťažkosti pri výbere farieb, musíte sa riadiť hlavnými pravidlami: teplé tóny by mali byť kombinované s teplými odtieňmi a studenými tónmi, resp. – pre „kancelárske“ topánky by ste si mali vybrať obyčajné tmavé ponožky (nie nevyhnutne čierne), s ležérnymi topánkami ( mokasíny , mnísi atď.), môžete si dať pre svoju fantáziu voľnú ruku;  ak je vzor na prstoch, potom by mal byť kombinovaný so vzorom na kravate, krku. Ale dnes už vidíme na ulici hocičo a je vidieť je chlapi sa neboja experimentovať – ale sú aspoň zaujímavý.
  • Treba obísť rôzne materiály, ako sú drahé výrobky vyrobené z ľanu, hodvábu a kašmíru. Venujte pozornosť tradičným materiálom – bavlne a vlne.