Áno, presne preto by sme sa mali pohrávať s myšlienkou, že na sebe začneme pracovať. Nie preto, aby sme mali krásne a vypracované telo, ktoré ohúri všetkých naokolo, ale preto, aby sme nášmu organizmu uľavili. Len málokto si uvedomuje, že to, ako žije sa skôr či neskôr podpíše aj na jeho zdraví. Všetko čo zjeme sa postupne ukladá v našom tele a ono si postupne vypýta to, čo mu odopierame. V prvom rade by sme sa teda mali zamyslieť nad tým, či chceme v tridsiatke či štyridsiatke trpieť chorobami ako sú cukrovka, vysoký krvný tlak či nedajbože dostať infarkt. Toto sú tie pravé dôvody, prečo so sebou začať niečo robiť.

skok

Žiadne diéty
Väčšina ľudí si myslí, že keď chce schudnúť a zbaviť sa nežiadúcich pneumatík na bruchu, nepôjde to bez poriadnej hladovky a diétovania. Existuje totiž obrovské množstvo „skvelých a overených“ receptov, ktoré vraj fungujú a pomáhajú rychlo schudnut. To je ale veľký omyl. Väčšina diét je totižto len krátkodobou záležitosťou a po tom, ako s nimi človek prestane, nastupuje pre mnohých dobre známy jo-jo efekt a ťažko zhodené kilá sú späť a často sa k nim pridajú ešte ďalšie. Základom všetkého je teda začať sa stravovať zdravo s tým, že to nebude len na pár dní či týždňov. Treba sa nastaviť tak, že zdravé stravovanie bude pre vás životným štýlom a aj keď to možno zo začiatku bude pre vás ťažké, postupne si zvyknete a chuť na nezdravé čipsy či tabuľku čokolády neskoro večer už zaručene nedostanete.

dieta

Hýbať sa treba tiež
Bez pohybu samozrejme kilá dolu nepôjdu tak ľahko. Je fajn, ak si vo víre každodenných povinností nájdete aspoň zopár hodín v týždni na to, aby ste si šli zabehať, zahrať tenis alebo zájsť do fitka. Každého baví niečo iné a je na každom, aby si to svoje našiel. Ak vás nebaví športovať samostatne, vezmite partnera či partnerku alebo sa dohodnite s priateľmi. Dobre sa zabavíte a urobíte aj niečo pre seba.
Je veľa výhovoriek, ktoré si vieme vymyslieť, len aby sme sa nemuseli vydať na cestu zdravej stravy a pravidelného športovania, pretože zo začiatku táto cesta nie je jednoduchá. Keď to ale zvládneme, budeme na seba právom hrdí a budeme sa cítiť skvele.