Okná sú dôležitou súčasťou každej budovy a okrem funkcie praktickej, plnia aj funkciu estetickú. Pre tieto funkcie je dôležitý aj samotný výber materiálov. A vyhráva ten materiál, ktorý má najviac kladných vlastností.
Viac kladov, než záporov majú napríklad hlinikove okna.
Majú nielen nižšiu cenu, ale tiež vyššiu odolnosť a pevnosť. Majú svoju tradíciu už v 50. rokoch 20. storočia, ktorá stále neutíchla aj cez vysokú konkurenciu ďalších materiálov.

hliníková okna

Okná z tohto materiálu sú veľmi ľahké, presné konštrukciou, nedeformujú sa, majú obvykle jednoduché ovládanie a ich životnosť presahuje viac ako 30 rokov, dokonca až dvojnásobok. Vďaka vysokej pevnosti sú odolné aj voči počasiu ako je vietor, mrazy, silné slnečné žiarenie a výkyvy teplôt.
Ich výhodou je, že nevyžadujú ani po dlhých rokoch údržbu či povrchové úpravy. Nájdu svoje miesto aj na presklených budovách.

Hlinikove oknamajú výborné izolačné aj protihlukové vlastnosti.Ďalej splňujú požiadavky bezpečnosti a jednoduchého ovládania. Okrem toho sa nemusíte obávať poškodenia v prípade vniknutia nežiadaných návštevníkov, pretože sú odolné voči deformácii.

hliníkové okno

Okrem rôznych možností presklenia je možné ich vybaviť aj protipožiarnou ochranou, ktorá zvýši komfort a funkčnosť okien.
Dokonalý design splňuje aj požiadavky estetické a budovy tak získajú veľkolepé riešenie s modernými prvkami. Vhodné nielen na rodinné a bytové domy, ale aj na komerčné budovy, obchodnú centrá a kancelárie.
Výhodou tohto materiálu sú aj dokonalé a čisté línie, ktoré sa nestratia ani v prípade väčších rozmerov. To sa týka nielen balkónových dverí a francúzskych okien, ale aj presklených fasád. Sú charakteristické tiež svojou eleganciou a dobrým dojmom už na prvý pohľad.
Umožňujú riešenie podľa vašich predstáv a splnenie požiadavkou, od ktorých nebudete musieť upúšťať.