Poznať príčiny
Niekoľko faktorov podporuje strach zo záväzku. Podľa odborníkov sú najbežnejšími faktormi, ktoré sa zaoberajú takýmito problémami, história nevernosti, zneužívania alebo opustenia, nízka sebaúcta, problémy s dôverou ľudí, manželské problémy rodičov a všeobecný strach z ukončenia neuspokojivých vzťahov.
Mnoho ľudí s problémami so záväzkami sa obvykle sťažovalo, že zažili zlé romantické vzťahy alebo sledovali, ako sa ich rodičia počas dospievania obviňujú . Je možné, že sám partner nevie o základných príčinách svojho odporu. V takom prípade vyhľadajte pomoc psychológa.tetování pro páry.jpg
Zrozumiteľnosť
Predtým, ako vyrazíte na pomoc svojmu mužovi, uistite sa, že ste pripravení dať vášmu vzťahu všetko. Opýtajte sa sami seba, či sa skôr či neskôr stretnete so súčasným partnerom. Aké sú vaše priority? Ste obeťou nátlaku a túžby usadiť sa len kvôli nemu? Nezrozumiteľnosť vám môže pomôcť vcítiť sa do vášho partnera a pochopiť jeho výhrady k záväzku, ak nejaké existujú. Ak ste si istí, oznámte svoje rozhodnutie svojmu partnerovi, vyhľadajte jeho názory a počkajte, kým dospeje k rozhodnutiu.
Dajte mu priestor
Záväzok znamená, že sa osoba dobrovoľne zaväzuje k lojalite. Zároveň bude vo vzťahu očakávať určitú mieru nezávislosti. Odborníci tvrdia, že by ste nemali povzbudzovať situáciu, keď by mohol cítiť, že jeho sloboda je šliapaná; nesnažte sa ho zmeniť alebo nútiť svoje myšlienky.
Okrem toho, keď príde na túto situáciu, neberte si svoju individualitu za samozrejmosť. Je dôležité si uvedomiť, že vediete život, ktorý sa môže líšiť od života vášho partnera.společný den.jpg
Sex a angažovanosť
Nie je múdre očakávať, že si muža pripútate, pretože ste s ním mali sex. Áno, sex je jeden spôsob vyjadrovania lásky, ale nie je to jediný spôsob. Po určitom čase sa vzrušenie stratí a objavia sa problémy s kompatibilitou. Je možné, že muži a ženy nevedomky používajú sex na upútanie pozornosti, ale je potrebné zabezpečiť, aby sa sex nestal hnacou silou vášho vzťahu.