Po letnom období každého z nás čakajú sychravé dni, počas ktorých má človek oslabenú imunitu a je vysoká pravdepodobnosť výskytu mnohých ochorení. Vyššie percento chorých ľudí je často zapríčinené zlým odevom. Oblečenie by sme mali voliť s rozumom, nie len podľa krásy. Vkus býva však na prvom mieste, zatiaľ čo teplé oblečenie stále čaká v skrinke, aj keď je vonku už len pätnásť stupňov.
Okrem zlej voľby oblečenia, je tu aj ďalšia možná chyba, ktorú často opakujú aj rodičia malých detí. Niektoré výskumy dokazujú, že deti bývajú až o 40 percent viacej choré ako v minulom storočí. A tak vyrastá generácia s oslabenou imunitou a patogény sa šíria po celom svete. Ak chceme zabrániť epidémiám a pandémiám, je našou povinnosťou chrániť svoje telo a podporovať svoju imunitu.

léky.jpg

Nie sú to lieky, čo nás všetkých zachránia. Tie možno zachránia lekárov, výrobcov a priekupníkov, ktorí na nich doslova ryžujú. Ekonomika každým rokom na zdravotníctve zarába neuveriteľné peniaze, no naše zdravie stále trpí. Syntetické prášky, pilulky, sirupy proti kašľu – to všetko je niekedy na nič. Najhoršie bývajú antibiotiká, ktoré raz za rok perfektne zaberajú, no ak je človek chorľavý neustále a za každým dostane antibiotiká predpísané na dva týždne, jeho imunita sa pomaly ale isto ničí. Týmto nechcem povedať, že lieky nie sú pre existenciu ľudstva dôležité, no ľudia by mohli začať veriť bylinným alebo naturálnym liečivám ako v minulosti.

máta.jpg

Fytoterapia je vlastne liečba rastlinami, ktoré obsahujú v svojich častiach obsahové látky podporujúce zdravie. Každá bylinka je na niečo dobrá, len je nutné si o nej naštudovať, na čo sa používa a aj hlavne v akom množstve je odporúčaná. Najjednoduchšie je pri lepšom spoznaní rastlín vydať sa do lesa, natrhať zopár bylín, doma ich nasušiť a v období chorôb sa ich vylúhovaním v podobe čaju aj liečiť. Liečivé rastliny nielen liečia, ale aj posilňujú imunitu, ktorá je pre nás dôležitým krokom do budúcna.