Podvodné stránky
Poznáte to. Len tak si surfujete po vašich obľúbených stránkach, a zrazu vám vyskočí lákavá ponuka na nejakú službu alebo tovar. Vy na ňu s úplnou dôverou a presvedčením kliknete a nadšene tejto reklame venujete svoju pozornosť. Vždy ak niečo také uvidíte si najprv overte, čo je to za stránku, či je dôveryhodná, a to z toho dôvodu pretože takéto stránky by mohli využiť vaše osobné informácie, údaje o platobných kartách, tým pádom by tieto informácie by mohli byť zneužité a tak vám narobiť kopec starostí a problémov.

cyber
 
Vírusy
Slovo ktoré pozná snáď každý z nás, a vec ktorú by nechcel mať každý z nás vo svojom zariadení. Vírusy sa na nachádzajú v miliónoch vecí ktoré sa nachádzajú na internete, a čakajú na svojho užívateľa kým si ich do svojho počítača vpustí. Ak sa nám nájde v počítači potencionálny vírus, počítač nás na to zvyčajne varuje a upozorní ak máme v počítači nainštalovaný antivírusový program. Preto nepodceňujte vírusy a nenahovárajte si že vám sa to stať nemôže, pretože áno, niektoré vírusy sa dajú ľahko odstrániť, ale sú aj také, ktoré vášmu zariadeniu vedia dosť ťažko ublížiť, sú ťažko zbaviteľné a na ich odstránenie potrebujete nejakého odborníka či špecialistu.

hacker
 
Phishingové stránky
Phishingové stránky patria medzi podvodné stránky avšak je to trošku iný druh podvodu. Čo teda phishingová stránka znamená? Na e-mail alebo nejakým iným spôsobom sa môže dostať k vám nejaká vami známa stránka kde máte vytvorené užívateľské konto. Príde vám e-mail s nejakou zaujímavou ponukou a tak naň hneď kliknete a prihlasite sa do na vašu stránku. Skôr ako tak učiníte si ale nevšimnete, že s danou stránkou niečo nie je v poriadku. Napríklad že webová adresa úplne nie je totožná s tou originálnou alebo že stránka nie je zabezpečená protokolom „https“. Vy sa na ňu ale aj tak prihlásite a všimnete si že vás to presmerovalo niekde úplne inam. Vy to nebudete brať nijako vážne a budete pokračovať. Ak sa vám niečo také stane, okamžite si zmeňte heslo nielen na danej stránke, ale na všetkých sieťach kde máte vytvorené svoje užívateľské konto, a upozornite na to viacero ľudí aby sa im nestal rovnaký problém ako vám.