Ceny jednorazových vstupov nie sú práve najvýhodnejšie. Preto sa väčšina rozhodne zaobstarať si desať dňovú alebo mesačnú permanentku. Na jednej strane je výhodná cena a na druhej vás to donúti posilňovňu navštevovať pravidelne. Sú rôzne typy ľudí. Niektorí cvičia s činkami aby nabrali svalovú hmotu. Iní chcú schudnúť a hodiny sa trápia na bežiacom páse či iných spalovačoch tuku. Najlepšia možnosť je skombinovať obidve cvičenia. Druhá možnosť je cvičiť doma. V obchodoch či na internete nájdete veľké množstvo strojov, ktoré si môžete zadovážiť aj domov. Väčšina je vhodných na kardio cvičenie a sú buď na batérie alebo zapojenie do elektriky.

cvičení
 
Orbitrack                   Stroj účinný najmä na nohy a zadok. Jeden z najlepšie spaľujúcich kardio strojov, pri ktorom sa určite spotíte. Nové verzie vám rátajú tep srdca, rýchlosť akou idete, ale aj spálené kalórie a čas strávený na stroji.
 
Stacionárny bicykel    Stacionárny bicykel určite netreba predstavovať. Zaberák na nohy a hlavne na zadok podľa úrovne akú si nastavíte. Funkcie ako meranie tepu, času a rýchlosti nechýbajú ako u tohto stroja, tak ani u žiadneho iného nového kardio posilňovača.
 
tělocvična

Vibračná plošina        Jediný stroj, ktorý skôr môžete chodiť používať do fitnes centra ako by ste si ho mali kúpiť domov je vibračná plošina. Najčastejším postojom je státie na obidvoch nohách. Ale dodávaný je tiež s manuálom, kde sú znázornené rôzne polohy. Postoj na jednej nohe, v podrepe, sed či zapojenie rúk na precvičenie horných končatín. Výhodou tohto stroja je, že sa veľmi nenarobíte a vďaka pulzom vaše telo spaľuje kalórie. Ďalšími výhodami sú tiež zrýchlenie metabolizmu, prekrvenie celého tela či redukcia celulitídy. Pozitívne výsledky má tiež pri ochabnutej koži. S trasením na plošine to tiež netreba preháňať. Závisí od rýchlosti a tempa, ale čas by nemal byť dlhší ako 20 minút.