Vaše sebavedomie je spojené s yo-yo tým, čo si o vás iní ľudia myslia. Keď iní ľudia schvália vás a vaše rozhodnutia? Cítite sa skvele! Keď vás ostatní ľudia neschvália? Cítite sa ako debil.
Staneš sa otrokom toho, čo ostatní ľudia chcú. Pobehujete okolo, snažiť sa všetkým vyhovieť každému rozhodnutiu. Nikdy však nemáte čas sa sami rozhodnúť a urobiť presne to čo chete.

hněv

Títo ľudia sa potešujú, že vo vás prebúdzajú vlastné túžby. A konfrontujete a formujete sa tak, aby ste zapadali do ich predstavy o tom, čo si ostatní ľudia myslia, že by ste mali „byť“. Zastavili ste zobrazovanie celej svojej osobnosti. Zastavuješ pocit, že môžeš byť sám sebou. A prestanete dôverovať svojmu úsudku, pretože predpokladáte, že ostatní ľudia to vedia lepšie!

Keď názory iných ľudí sú dôležitejšie ako vaše vlastné, žijete v ich živote. Nie vo svojom. A napriek tomu ste ten,, kto bude nahnevaný na smrteľnom lôžku za to, že ste žili skutočne iný život ako ste chceli, lepšie povedané niekoho iného a neviete kto vlastne ste. Oni (a ich názory na vás) budú dávno preč. A budete sa diviť, prečo ste im dali moc nad vami.

Budete žiť život, ktorý nie je to, čo ste chceli, potrebovali alebo si skutočne želali. Ponúkate ľuďom len škrupinu toho, čo si myslíte, že sa im bude páčiť – nikdy nedáte svojim priateľom, romantickým partnerom a zákazníkom príležitosť skutočne poznať vás a vedieť, aký úžasný ste. Budú mať vzťah so škrupinou – nie s vami. A vy sa budete podvádzať sám so sebou, lebo si stále budete myslieť, že ste to naozaj vy.

osamělost

Nikdy nebudeš mať to, čo skutočne chcete v živote, ak sa nenaučíš vypustiť názory iných ľudí. Kým neprestanete hovoriť o tom, čo si myslia a naozaj sa naladiť na svoje túžby, váš hlas, vašu pravdu!
Dúfam, že sa Vám tento článok páčil a nezabudnite počúvajte svoj hlas nikoho iného.