Populárna aplikácia s názvom Pokémon Go údajne môže za hrozivo stúpajúcu úmrtnosť z počtu ľudí, ktorí ju pravidelne využívajú! Táto nepríjemne pôsobiaca informácia má z niektorých strán mysterióznu podstatu poukazujúcu na „prekliatie“ tejto hry, ale rovnako nájdeme i vysvetlenia formou logickej úvahy. V prvom alebo druhom prípade však vravíme skutočne o stúpajúcich číslach v tomto nepríjemnom ukazovateli, ktorý súvisí s častým používaním tejto aplikácie na mobilných zariadeniach.

aplikace

Aplikácia je vyrobená pre operačné systémy Android a iOS, teda najčastejšie je používaná v mobilných zariadeniach. Bežným ľuďom tak k jej stiahnutiu stačí len pripojenie wi-fi a služba Google Play. Hra má údajne návykovú hrateľnosť čo spôsobuje, že ľudia majúci so sebou neustály prístup k mobilu a internetu tak túto aplikáciu hrajú stále, kedy majú chvíľu voľného času. Dokonca aj pokiaľ šoférujú či precházajú cez prechod pre prechodcov. Skrátka svoju pozornosť a tým pádom i zmysly venujú predovšetkým mobilu, čo z nich robí pravdepodobnejšie obete alebo aj tvorcov dopravnej či inej nehody, ktorá môže mať fatálne následky.

pokemon

•         Podľa zistení popularity Pokémon Go sa dali zmapovať aj oblasti, v ktorých bola táto aplikácia najsťahovanovejšou, ale hlavne najpouživanejšou. Práve v týchto miestach v tom istom období údajne stúpol počet mŕtvych zapríčenených dopravnými nehodami až o 26%.

pokemoni

Za všetko môže predovšetkým spôsob, akým sme si zvykli mobilné zariadenia využívať. Už dávno neslúžia iba na prijímanie či vytáčanie hovorov, trávime pri nich veľa času a to aj vtedy, pokiaľ to nie je potrebné. Svet a veci okolo nás prebiehajú, no väčšinu voľného času máme svoje oči a zmysly uprené na displej svojho mobilu. A treba pripomenúť aj návykovú vlastnosť, ktorá má byť u tejto mobilnej hry údajne na vysokej úrovni.