Kino, výlet, návšteva podniku,… zábava sa blíži ku koncu a vy ste s čerstvo zoznámenou ženou, s ktorou ste si vzájomne sympatickí a zrejme ju chcete pozvať k sebe domov. Rozhodnutie je samozrejme správne, ale v akom stave sme zanechali náš byt? Skutočne ju chceme hneď zo začiatku zaujať nezorganizovaným neporiadkom, neumytým riadom, ťažkým vzduchom, neupravenou posteľou, či dokonca predmetmi odkazujúcimi na to, že sme prednedávanou chodili s inou ženou? Viem, pre chlapa sú všetky tieto veci druhoradé, zato ženy si ich zapamätajú.

nepořádek

Pôsobí byt úprimne povedané, ako chliev? Alebo vám slúži iba na prespatie? Do toho mi naozaj nič a je to vaša vec, no žena na ktorú chcete spraviť dojem, tej to zrejme až tak jedno nebude. Ženy sú od prírody analytické a podľa tohto prvotného dojmu môžu vycítiť akúsi lenivosť, nespoľahlivosť, možno zúfalstvo. Môžete to argumentovať, naozaj môže ísť o hlúpu zhodu náhod, môžete byť skutočne poriadni, ale skrátka tú jej spomienku z podvedomia slovami nevymažete. Odpustiť vám môže, no ale viete, slovami,… už si o vás chtiac-nechtiac pomyslí svoje a bude opatrnejšia, váhavejšia.

nádobí

Ženy sú totiž uvážlivejšie, majú rady určitý poriadok, zatiaľ čo muži sú skôr akčnejší, no neporiadnejší. Chlap vníma neporiadok v byte ako vedľajšiu banalitu, žena v tom vidí niečo oveľa viac.

pokoj

Preto ak úrpimne vieme, že v našom byte momentálne nespravíme ten najlepší dojem a na partnerke nám skutočne záleží, radšej to trochu premyslime, veď ona nám neutečie. Pozvime ju na nejakú udalosť znova a nabudúce už budeme pekne riadne nachystaní, nebudeme sa musieť obávať a panikáriť. Príjemne strávený čas ukončíme pozvaním do nášho bytu, na ktorého poriadok budeme môcť byť hrdí. Následne padne vhod ponúknuť pohárik nejakého lepšieho vína, spraviť prítmie a napríklad pustiť vhodný film. Vonné tyčinky sú klišé, pritom ale navodia tú správnu atmosféru, tak na ne nezabudnime.