Záujem o tento typ maľby sa neustále zvyšuje. Všeobecne sa uznáva, že Ebru je tradičné turecké umenie, ale existujú aj iné verzie pôvodu tohto zložitého umenia. Najstaršia známa práca na technike Ebru pochádza z 11. storočia. Už vtedy umenie Ebru dosiahlo určitú dokonalosť a podľa niektorých vedcov, aby sa dosiahla táto kvalita práce, mal by tento druh výtvarného umenia existovať aspoň niekoľko storočí. Podľa niektorých predpokladov je vynález technikou Ebru pripísaný Indii a až neskôr prijatá Peržanmi či dokonca prešla až na Osmanov a Turkov. Podľa iných dôkazov pochádza z Iráncov a až potom Turci prijali Ebru.
Jedna vec je istá, Ebru je koníček s orientálnymi koreňmi. Pre výrobu obrazov v umení Ebru budete potrebovať:

město

·         Nádobu,
·         Vodu,
·         Zahusťovadlá.

Tradične sa používa ako zahusťovadlo používa guma vyrobená z nektáru Gevena (Astralagusa) (rastlina z rodu Astragalus rastie iba v Turecku. Teraz sa ale čoraz častejšie používa prášková látka karagenan. Karagénan je prírodné gélové činidlo získané pri spracovaní červených morských rias, tiež známe ako potravinová prísada E-407. Farby vhodné pre Ebro by mali mať dve základné vlastnosti: nemiešajú sa s vodou a neobsahujú kazeín a rôzne kyseliny, pretože tieto látky zničia papier a zničia aj konečný vzor. Pomocou kefy na postrek farby na vode a kovovej tyčinky na „kreslenie“ farby vytvárame jedinečný vzor na povrchu vody. Po vytvorení obrazca na vodnej ploche sa vzor prenesie na špeciálny papier. Ak chcete obrázok dokončiť, nechajte ho zaschnúť na suchom, dobre vetranom mieste.

rusko

Keď obraz vysuší, stačí ho umiestniť do rámčeka a Ebru je pripravený potešiť vás so zložitými a fascinujúcimi rozličnými líniami a vzormi. Napriek tomu, že mnohí považujú Ebru za úplne abstraktnú formu výtvarného umenia, pomocou tejto techniky môžete nakresliť veľmi realistickú krajinu, zátišie alebo portrét.
Môže to by aj spôsob, ako zarobiť peniaze, pretože môžete vytvoriť originálne a jedinečné obrúsky, obrusy, šatky a šály.