Využívaním online softvéru a aplikácií sa zaoberá i dnešný moderný biznis, táto cesta je už zaužívaným a praktickým a možno povedať neodmysliteľným riešením pre mnohé firmy, spoločnosti a podnikateľov. Jednou z takýchto aktuálnych online nástrojov sú i cloudy.

notebook

Podnikatelia ako aj zamestnanci si osvojili tento nástroj ako efektívneho a ekonomicky a časovo šetrného pomocníka. Nevraviac o tom, že k jeho užívaniu nie je potrebné sedieť iba na jednom miesto vo svojej kancelárii, úložné online disky (cloudy) nie sú teritoriálne obmedzené, máte k nim prístup prakticky kdekoľvek a kedykoľvek, kedy máte po ruke mobil, notebook a prístup k internetu.

dokumenty

Vaše vypracované dokumenty či skrátka uložené údaje a projekty navyše môžete hromadne zdieľať so svojimi kolegami a nadriadeným a zasa naopak, vy máte prístup k dátam, ktoré uložia oni, samozrejme iba pokiaľ máte povolený prístup.
Online úložisko v podobe cloudov je však širší pojem, na cloudy môže ktokoľvek uložiť čokoľvek, v podstate ako na stránky, ktoré vám dovoľujú sťahovať médiá. Preto sa bavme konkrétnejšie o cloudovom ekonomickom sofvére. Dnes ho už využívajú viaceré (možno všetky) účtovné spoločnosti, ale rovnako tak sa stal zaužívaným v skupinách podnikateľov a firmách či spoločnostiach zaoberajúcich sa administratítov, rôznymi projektami, financovaním a údajmi svojich klientov, čiže biznisom a službami.

statistiky

Uložné cloud služby môžu ušetriť okrem času aj kapitálom firmy. Nie je potrebné tvoriť finančne nákladnú IT infraštruktúru na čele s prepojenými servermi a dokupovaním čoraz väčších úložných priestorov v podobe harddisku. A možno sa to zdá ako minimum, ale ani investícia do prenosných diskov už nemusí byť používaním cloudov nutnosťou. A zoberme si situáciu, ak sa nejakým nedopatrením zrúti celý operačný systém a údaje sa vymažú. Kedysi to bola hororová predstava, no dnes preinštalujeme OS a údaje máme naďalej nezmenené a dostupné na online priestore.