Každý jeden z nás má nejaké zlé vlastnosti a taktiež aj svoje zlozvyky. Niektoré vieme zvládať, no niektoré nás u iných ľudí poriadne vytáčajú. Musíme byť však tolerantný a navzájom sa chápať a prijať nedokonalosti. Čo ale zlozvyky u našich mužov? Privádzajú vás do zúfalstva?

svalovec

Myslím, že z tých najbežnejších zlozvyk je neporiadok v kuchyni, rozhádzane oblečenie po celom byte alebo napríklad zdvihnutá záchodová doska. Tieto nás vedia poriadne nahnevať a často sa neovládneme. Existuje aj mnoho ďalších, ktoré som tu nespomenula. Je ich nespočítateľné veľa. Ako sa s nimi ale vyrovnať a nestratiť nervy?

Základom je si uvedomiť aké máme zlozvyky my ženy. Sadnite si a na chvíľku sa zamyslite. Ak na nič neprídete skúste sa opýtať vašich blízkych ako to vidia oni. Som si takmer istá, že sa nejaké nájdu a možno budete prekvapená. Práve toto je základom k pochopeniu vášho muža. Aj on je len človek a má svoje chyby. Prvým krokom je teda uvedomenie.

Komunikácia je základ

Ďalším dôležitým krokom je konfrontácia. Pomysleli ste na to, že váš muž možno ani len netuší, že robí niečo zle? Tak ako vy neviete prísť na svoje zlozvyky možno ani on o tých svojich nevie. Takže pekne s pokojom mu o nich skúste povedať. Určite nie nervózne alebo podráždene! To by viedlo iba k zbytočnej hádke a vo výsledku by sa tým nič nevyriešilo.

Skúste na tom spoločne zapracovať. Vysvetliť mu, že to je pre vás nepríjemné a boli by ste veľmi rada ak by sa to zmenilo. Tak isto to skúšajte prekonať s vtipom! Neberte to až tak vážne. Musíte si uvedomiť, že všetko určite nedokáže zmeniť. Možno je na to zvyknutý už od detstva a tak to nebude jednoduché. Základom je nič si nevyčítať!

chlapec

Môžete sa ho opýtať aj na to čo vadí jemu na vás a snažiť sa spoločne zlepšiť. Takto to bude väčšia zábava a váš muž sa nebude cítiť zle. Predsa len kritika sa nepočúva ľahko a mohol by to prijať veľmi zle. Každopádne verím, že spoločnými silami sa to dá zvládnuť.