Svet v malom
Technika ide čím ďalej dopredu. Vývoj, čo i len pred desiatimi rokmi, bol oveľa menší než dnes. Stále sa vyvíjajú osobné zariadenia najmä smartfóny a tablety. Všetko sa zmenšuje a vyrába v menšom a menšom, a to až na úrovni nanotechnológií. Tie majú v dnešnej dobe asi najväčší rozmach. Implementujú sa v zdravotníctve, v priemyselnej výrobe ale aj v zariadeniach pracujúcich napríklad pod vodou.
full stack developer
Budúcnosť týchto technológií je veľmi rozsiahla. Budeme môcť vyrábať menšie a spoľahlivejšie zariadenia. Najväčší význam to bude najmä pre zdravotníctvo, kde lekári budú môcť používať zariadenia, ktoré pacient prehltne a lekár môže dosiahnuť lepšie výsledky vyšetrení ako v dnešnej dobe. Budúcnosť majú určite aj v vo vesmírnych zariadeniach. Môžu riadiť lode, moduly alebo môžeme postaviť miniatúrne sondy, ktoré budú odolnejšie voči nepriaznivým vplyvom našej slnečnej sústavy.
 
Všetko na jednom mieste
Tak isto dnes počúvame aj o pojme „internet všetkého“ (z.angl. internet of everything).  Podstata spočíva v tom, že všetky zariadenia, prístroje a aj veci, ktoré by vás nenapadli, ako napríklad smetné koše, budú prepojené so všetkým prostredníctvom internetu. Je to nápad dobrý ale do určitej miery. Napríklad prepojenie smetných košov zase nie je až taký zlý nápad. Keď bude kôš plný, pošle informáciu do riadiaceho centra a takto sa môže určiť efektívna trasa na ich vyprázdnenie. Ušetrí čas, peniaze a čo je hlavné aj životné prostredie.
 otevřený notebook
Druhá šanca pre ľudstvo
Najhorúcejšou novinkou je aj kolonizácia Marsu. Dnes najaktívnejší a najinovatívnejší  vynálezca Elon Musk popri svojich jedinečných myšlienkach HyperLoop-u, firme Solar City, Tesla motors na výrobu ekologických a inteligentných áut a ako riaditeľom a vlastníkom SpaceX nedávno predstavil svoj plán na osídlenie Marsu. Považuje ho za záchranu ľudstva nakoľko sa čoraz rýchlejšie približujeme k ekologickej katastrofe.