Priečky, dvere, nábytok alebo sklenené zábradlie. Všetko môže byť priehľadné. Špeciálne úpravy vám zaistia bezpečnosť pri rozbití a pri dotyku zníži pocit chladu.
Dnes sa používajú najnovšie technológie, ktoré zaisťujú tie najlepšie vlastnosti. Preto je tento materiál tak obľúbený u väčšiny architektov a dizajnérov.

V interiéri pôsobí veľmi elegantne a priestoru dodá punc luxusu. Vaše bývanie tak už bude vždy iné. Naplníte je čerstvým vzduchom jarného vánku.

schody

Používa sa na stolíky z ohýbaného skla na miestach, kde máte koberec so vzorom. Nábytok tak opticky zmizne a nepotláča hlavný prvok.

Odolnosť a bezpečie

Tú vám zaistí kalený variant. Krehký materiál sa kalí v peci pri teplote okolo 700 stupňov Celzia a potom sa prudko chladí na vzduchu. Vďaka tomu sa jeho odolnosť v podstate strojnásobí voči nárazu. Bez tejto úpravy by ste toho nikdy nedosiahli.
Vydrží aj u jedincov, ktorí sa vracajú unavení z krčmy a nevedia sa trafiť do dverí. Vydrží aj priamy náraz dieťaťa na trojkolke. Ako vidíte, nie je sa čoho báť.
Výhodou je, že po rozbití, by sa rozpadlo na malé oblé črepiny, o ktoré sa nedá porezať.

Tento materiál môžete využiť aj pri vybavovaní sprchovacieho kúta, kedy majú dosky hrúbku osem milimetrov. Veľmi často sa používa aj ako obklad na stenu, napríklad medzi kuchynské skrinky alebo na predné steny políc. Ani kuchynská linka v tomto prevedení nie je nič neobvyklé. Pôsobí veľmi elegantne a čisto, navyše sa ľahko udržuje.

Čo môžeme kalenému sklu vyčítať?

Je to vyššia cena a náklady na ďalšie úpravy, napríklad. vyrezanie otvoru pre vypínač.

zábradlí

Pre všetky úpravy sa môžete inšpirovať napríklad na stránkach: https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/. Veľmi dobre bude vyzerať v kombinácii so schodiskom z dreva alebo aj rovnakého materiálu. Pre správnu inštaláciu budete potrebovať odborníka, ktorý vám zaistí dokonalú nádheru, ktorú budú všetci obdivovať. Veľmi dôležité je totiž správne ukotvenie, aby všetko bolo tak ako má. Všetko proste sami robiť nemôžete.