Na trhu existuje skvélé riešenie. Mobilné banky po celom svete sa tešia stále intenzívnejšiemu záujmu zo strany neustále sa presúvajúcich nadšencov, predovšetkým cestovateľov a flexibilných freelencerov, ktorým je pojem trvalé bydlisko už takmer neznámy. Domáca banka ich však za tento životný štýl pravidelne „odmieňa“ výpismi z účtu, pri ktorých človeka zalieva pot.

letiště
 
Pri používaní medzinárodných kreditných či debetných kariet sa výška poplatkov môže vyšplhať závratnou rýchlosťou, nehovoriac o nevýhodných výmenných kurzoch. Desiatky EUR mesačne človek vyhodí von oknom práve kvôli nesprávnemu výberu banky. Existujú finančné inštitúcie, ktoré však porozumeli potrebám a životu súčastných mladých, či vyťažených business ľudí meniacich svoju geografickú polohu podľa potreby, pracovnej príležitosti či jednoducho chute na zmenu.
 
Tie najlepšie z nich neúčtujú poplatky za zahraničné transakcie ani výbery z bankomatu cudzích bánk a dokonca ponúkajú aj množstvo výhod navyše. Spravujú financie bez čakania na pobočke s poradovým číselkom v ruke. Všetky otázky a prípadné ťažkosti riešia formou asistenčného 24-hodinového podporného chatu, kde je možné vybaviť zablokovanie karty či zabudnutý pin kód hoci aj o polnoci. Vďaka transparentnosti služieb a flexibilite banka vyhovuje potrebám digitálnych Nomádov patriacim ku Generácii Y a Z.
 
Na európskom kontinente jednoznačne kraľuje N26. Banka, ktorá zákazníkom umožňuje jednoduché založenie účtu za menej ako 5 minút a to online len s občianskym preukazom. Pomocou skvelej mobilnej aplikácie je možné jednoducho meniť limity na karte, požiadať o upgrade programu či zrušiť účet. Podobne, americký kontinent pohltila práve Charles Schwab Bank. Medzinárodné prevody, menové transakcie, otvorenie účtu ponúka úplne a dlhodobo za neuveriteľný 0%-ný poplatok.

práce
 
Silnejúca konkurencia na poli mobilného bankovníctva prináša rozrastajúce sa výhody pre milovníkov ciest a tým úspešne redukuje vrásky v súvislosti so správou osobných financií.