Návrh zákona, ktorý bol schválený v podvýbore pre rozpočet Snemovne reprezentantov v utorok povedal, že Kongres je „znepokojený“ schopnosťou ministerstva štátu dohliadať na americké spoločnosti, ktoré predávajú ofenzívne produkty kybernetickej bezpečnosti a know-how do iných krajín.
 
Navrhovaná legislatíva, ktorá bola zverejnená v stredu, by viedla ministerstvo zahraničných vecí k tomu, aby informovala Kongres o tom, ako rozhodne, či schváli predaj kybernetických schopností v zahraničí a zverejní všetky kroky, ktoré podnikla na potrestanie spoločností za porušenie jej politík v uplynulom roku.kodování.jpg
 
Národní bezpečnostní experti sa čoraz viac obávajú šírenia amerických hackerských nástrojov a technológií.
 
Legislatíva nadväzuje na správu agentúry Reuters v januári, ktorá ukázala, že americký obranný dodávateľ poskytol zamestnancov do hackovacej jednotky Spojených arabských emirátov nazvanej Project Raven. Program SAE využil bývalých amerických spravodajských pracovníkov na cieľových militantov, aktivistov za ľudské práva a novinárov.
 
Úradníci ministerstva zahraničných vecí poskytli americkému dodávateľovi v štáte Maryland International CyberPoint International povolenie na pomoc spravodajskej agentúre Emirát v dozorných operáciách, ale nie je jasné, koľko o svojich aktivitách v SAE vedeli.
 parlmanet.jpg
Podľa amerického práva musia spoločnosti, ktoré predávajú kybernetické ofenzívne produkty alebo služby zahraničným vládam, najprv získať povolenie od ministerstva.
 
Nové opatrenie bolo pridané k zákonu o výdavkoch ministerstva zahraničných vecí holandského Ruppersbergera, demokrata z Marylandu a člena Výboru pre rozpočet.
 
Ruppersberger povedal v e-mailovom vyhlásení, že bol „obzvlášť znepokojený nedávnymi mediálnymi správami“ o schvaľovacom procese ministerstva zahraničných vecí pre predaj kybernetických zbraní a služieb.