Premýšľate nad SEO optimalizáciou vašich stránok? V tom prípade vás bude pravdepodobne zaujímať, koľko vás takáto sranda bude stáť. Koľko stojí seo? Ťažká otázka. Orientačnú predstavu vám však vieme predostrieť.Muž píše na priehľadnú tabuľu.jpg

Musí vedieť, čo chcete
Veľmi ťažká otázka, na ktorú je ešte ťažšia odpoveď. SEO totiž môže vyzerať veľmi rozdielne. Čo to znamená? Niekto potrebuje iba napísať optimalizované texty, iní zas vybudovať spätné odkazy. Ak teda chcete vedieť, koľko vás bude táto záležitosť stáť, musíte si v prvom rade ujasniť, čo presne potrebujete.

To niekedy nemusí byť tak ľahké, a to najmä vtedy, ak nie ste v tejto oblasti úplne doma. V tomto smere vám vie pomôcť SEO konzultant, poprípade si môžete zaplatiť iba SEO analýzu. Na základe nej budete lepšie vedieť, čo presne potrebujete na webe zmeniť, dodať alebo odobrať. Je totiž veľmi náročné túto úlohu zvládnuť len tak, bez odborníka.

Čo po analýze?
Ak už viete, čo presne potrebujete, prichádza na rad hľadanie. Hľadanie agentúry, ktorá sa o SEO postará. Určite nezabudnite na menší prieskum. Neoplatí sa investovať do niečoho, čo vám v konečnom dôsledku neprinesie žiadny výsledok. Ak chcete zistiť, ktorá z ponúk je pre vás najvýhodnejšia, oslovte viacero firiem. Nechajte si vypracovať nezáväznú cenovú ponuku a sami uvidíte, čo je pre vás najviac výhodné po ekonomickej stránke. Je ešte raz potrebné pripomenúť, že musíte vedieť, čo potrebujete. V inom prípade vám cenovú ponuku nemôže nikto vypracovať.

Mnohé agentúry vám ochotne na základe nimi vypracovanej analýzy, automaticky vypracujú aj orientačnú cenovú ponuku. Mnohokrát ide o najlepšie riešenie, pretože takto môžete získať i nemalú zľavu na celé služby.Kalkulačka, vedľa ktorej sú položené peniaze.jpg

Pre lepšiu predstavu
Aby ste mali aspoň približnú predstavu o tom, čo koľko stojí, tu je niekoľko orientačných príkladov:
Článok na web – 5-10 eur
SEO analýza – 15-20 eur/hodina
Návrh kľúčových slov – 17 – 20 eur /hodina