Ak máte to šťastie a vlastníte kúsok pôdy na ktorej pestujete zeleninu a máte zasedené ovocné stromy, mnohí vám iste závidia. Ak nemáte takéto možnosti vlastnej úrody a pestovania, nezúfajte. Čerstvé ovocie a zeleninu si viete kúpiť buď na trhu od sezónnych pestovateľov alebo ak nemáte ani takúto možnosť, stačí ak pôjdete do potravín, i tam nájdete množstvo lokálnych a sezónnych druhov ovocia a zeleniny.

ovocie

Ak ste si úrodu už priniesli domov, iste sa vám naskytne otázka ako ich správne uskladniť. Ak sa vám niektoré kúsky už nezmestia do chladničky, je vhodné ich uchovávať na chladnejšom mieste ideálne v komore alebo v špajzi, ak máte tú možnosť tak i v pivnici. Ovocie ani zeleninu však iste nechcete mať len tak voľne pohodenú na zemi, ideálnym riešením sú preto plastové bedničky na zeleninu určené i na ovocie. Ak sú plody trochu pošpinené od hliny, tá vám cez debničku aspoň nepošpiní dlážku a v prípade že máte debničiek viac, ušetríte si miesto tým že ich naskladáte viac kusov na seba.

zelenina

Na výber je samozrejme množstvo rozmerov, tvarov i farieb, ktoré sú presne prispôsobené vašim potrebám takže si určite každý nájde to, čo vo svojej domácnosti potrebuje. Týmto spôsobom uskladnenia sa vyhnete bordelu, všetko bude mať svoj systém a koniec koncov ušetríte i miesto. Tak hor sa do pestovania, nakupovania lokálnych produktov a podpory domácich farmárov. Každý nech učiní podľa svojich aktuálnych možností, pričom samozrejme niet nad čerstvú zeleninu a ovocie. S týmto spôsobom uskladnenia pomocou debničiek bude radosť pestovať ako i nakupovať a vaša špajza alebo pivnica budú hneď prehľadnejšie a upratanejšie. Dúfame že sme vám našim tipom pomohli a zužitkujete ho pri uskladnení darov záhrady či už vašej vlastnej alebo podporou lokálnych farmárov. Okrem dobrého uskladnenia, šetrenia priestoru pomocou debničiek to má i tú výhodu, že budete mať prehľad a systém a nehrozí vám neporiadok.