Skúste sa na chvíľku zamyslieť nad tým, čo ste naposledy urobili len tak, pre radosť? Ak vám hneď napadne niekoľko vecí, ktorými ste sa v poslednej dobe sami potešili, je to fajn. Ak však musíte premýšľať dlho a aj tak si len ťažko spomeniete, mali by ste zbystriť pozornosť a popremýšľať, či je to v poriadku. Človek je tvor, ktorý z času na čas potrebuje potešiť, povzbudiť a byť obdarovaný či odmenený. Nikto nevraví, že si každý deň po práci musíte niečo kúpiť, pretože si to zaslúžite, aj keď možno niečo dobré pod zub hádam nikoho nezabije ani na dennej pravidelnosti. Na mysli máme skôr niečo, čím si občas urobíte radosť, napríklad po zvládnutí nejakej ťažkej úlohy či po tom, ako splníte nejaký cieľ, ktorý ste si sami stanovili.

náhrdelník

Čo to môže byť?
Každého samozrejme vie potešiť niečo iné. Pre niekoho je to kvalitná čokoláda či fľaša vína, pre iného dobrá večera, ktorú si dopraje niekde vo vychýrenej reštaurácii. Ak si to môžete dovoliť, doprajte si kľudne masáž, relaxačný večer, víkend či dovolenku. Ak sa chcú odmeniť ženy, doprajú si zvyčajne pár hodín len pre seba, ktoré strávia na káve s kamarátkou, idú ku kaderníčke, na kozmetiku či manikúru. Najčastejším „odmeňovačom“ žien sú obchody, kde v zápale nákupnej horúčky nakúpia oblečenie, topánky či doplnky ako napríklad bižutériu, zlaté či strieborné šperky,.

masáž

U mužov vyhráva posedenie s kamarátmi na pive, kvalitný alkohol či obľúbený futbalový zápas v televízii či naživo. Príjemným odmenením môže byť napríklad i dobrá kniha, hudobný nosič od obľúbeného interpreta či nejaké zaujímavé kultúrne podujatie ako kino, divadlo či koncert. Je na každom, aby si raz za čas doprial niečo, na čo sa bude tešiť a urobí mu to radosť. Každý si totižto zaslúži chvíľku, ktorá bude patriť len jemu. Malá psychohygiena je pre človeka veľmi dôležitá, či už pracuje v administratíve alebo na stavbe. Človek sa má tešiť z maličkostí, ktoré by si mal dopriať.