Tak ako aj my sme boli malými nezbedníkmi, tak aj naše dietky postupne začínajú vytvárať rôzne galiby, za ktoré neskôr dostanú vynadané. Deti vyžadujú veľmi veľa pozornosti, obzvlášť tie najmenšie. Niekedy sa nám zdá, že už sme ich konečne zamestnali, no hra nikdy nekončí. Zábava je pre nich na stupienku číslo jeden a nevzdajú sa jej, až kým nebudú mať postarané už o tie vlastné deti. Niektoré milujú tajomstvá, iné sú zasa veľkí zvedavci a všetko musia mať do bodky preskúmané. Existuje našťastie zopár rád, ako dopriať dospelým ľuďom oddych a deťom dopriať radosť.

bubliny

Mydlová voda
Kto vymyslel túto na prvý pohľad detí záhadnú a magickú vec musel byť z inej planéty. Stačí fúknuť a z paličky zakončenej kruhom vyjdú desiatky malých bubliniek. Aká je výhoda v používaní bublifuku ? No predsa v radosti z bublín a ich naháňaní. Vy môžete zopár krát fúknuť a oni ich budú veselo naháňať a pokúšať sa o ich prasknutie. Navyše je to nenáročná činnosť, ktorá vám zaručene nezoberie všetku energiu hneď naraz a vy konečne poobede nezaspíte, ale v prebiehajúcom spánku detí budete mať čas len a len na seba. Bude vás to stáť maximálne tri eurá, aj to možno preháňam. Je aj jednoduché spraviť si po domácky nový – do bublifukovej fľaštičky stačí zopár kvapiek jari a čistej vody, pár krát zahrkať a bublifuk je znova spojazdnený ! Dávajte ale pozor, aby mydlovú vodu záhadne niekto nevypil !

Maľovanie
Možno to pre vás nie je žiadna novinka, no maľovanie má mnoho smerov. Jedna vec je nechať dieťa samé nech si kreslí nezmysli, nech si skrátka čarbe. No druhá vec je ukazovať mu jednotlivé tvary, pomáhať mu pri správnom úchope ceruzy, a to všetko v pohodlí vašej sedačky. Existujú aj magnetické tabule na kreslenie, pri ktorých ušetríte aspoň papier. Dá sa to zmazať za pomoci páčky – to zvládne každé dieťa a určite sa tým zabaví. Skúste vynechať pozadie televízie a radšej mu zapnite nejakú hudbu. Možno sa v ňom skrýva viac, než si myslíte !

omalovánky

Vaňa
Ak vonku prší a dieťa vám doma neustále píli uši a zúfalo túži po zábave, je tu jeden tip, ako sa rýchlo zabaviť a umyť zároveň. Musíte však mať doma vaňu a nie sprchový kút. Vaňu napustíte aspoň do polovice príjemne vlažnou vodou a penou, z ktorej sa vytvoria malilinké bublinky. Teraz stačí do vane pridať zopár vodných hračiek a môžete sa zahrať napríklad na pirátov. Dieťa sa vie takto zabaviť aj samé, samozrejme pod vašim dohľadom.