Najviac zraniteľnou generáciu je asi mladá generácia. Nedostatok životných sklamaní a skúsenosti jej umožňuje ľahkovážne sa správať bez štipky pudu sebazáchovy.

monitor

Pri pohľade na facebookové stránky sa čudujem, čo všetko a v akej miere sú ľudia ochotní zavesiť na internet.-

Zlodeji a podvodníci sa tešia. Poznajú kompletný :

  • Denný rituálny program
  • Pracovný program
  • Majetok- čo by sme sa nepochválili kúpou nového obrazu, retiazky, alebo inej hodnotnej veci
  • Cieľ dovolenky a presný termín aj s rozpisom- od kedy do kedy bude byt bez dozoru

Tieto informácie sú iba časťou toho, že zverejňujú ľudia na svojom profile. Podávajú tam aj informácie o :

  • Súkromných problémoch
  • Zdravotných problémoch

Načo nám je vlastne zákon o GDPR, keď všetko ľudia ochotne o sebe zavesia na stránku. Pre takýchto ľudí je jednoduché robiť napríklad vešticu. Všetko si prečíta z internetu a fabuluje možný vývoj vzťahov, majetkov a podobne.

Ľudia nešťastní plačú, ak sú obeťou podvodníkov. Už malé deti sa učia hravou formou o škodlivosti poskytovania informácií cez počítače. Najmúdrejší a prezieraví štátnici si aj korešpondenciu nevymieňajú cez internet. Nie to ešte citlivé a dôležité údaje.

ochrana

Na základe informácií z internetu sú schopní výrobcovia napríklad televízora, vám poslať ponuku na najnovší typ v podobe „vyskakovacieho“ okna na počítači.

Stačí sa o niečom rozprávať s priateľom a o chvíľku máte reklamu na mobile. Neveríte ? Vyskúšajte si to. Rozprávajte s kýmsi o tom že idete kúpiť napríklad novú posteľ a sledujte, čo sa bude v dohľadnom čase diať.

Hlúposť- nie je to žiaľ fakt. Najprv som veruže neverila ani ja. Dnes som o tom presvedčená, že to je tak.
Čím viac techniky doma, čím viac inteligentných spotrebičov sa vkráda do našich príbytkov, tým väčší únik informácií môže aj nastať.