Keď mi moja dcéra oznámila, že sa bude vydávať, myslela som, že sa šťastím totálne rozpadnem. Bol to asi najšťastnejší deň v mojom živote. Predsa len, kedy sa matke vydáva dieťa? Väčšinou len raz za život. Preto som bola priam neuveriteľne šťastná. Bola som vďačná za to, že mi volala okamžite sa to stalo a že som sa to nedozvedela od jej kamarátok alebo z facebooku, ako je to teraz zvykom u mladých ľudí. Nechcela počkať, kým prídu na návštevu, chcela mi to povedať hneď a ja som si to cenila. No to znamenalo len jediné. A to, že ma čakali zásnuby.

zajíc na smětaně

Pre niektorých je to možno len hlúpy dedinský zvyk, no my sme sa naozaj tešili na poriadnu oslavu, ktorú usporiadame. Mala sa zísť celá naša rodina, plus samozrejme rodina ženícha, aby sme prebrali detaily ohľadom svadby, ale aby sme sa dali aj vzájomne dokopy.

Malo sa to konať u nás doma, takže som začala mať dilemu. Čo mám navariť? Pre niekoho je to možno len hlúposť, ale mňa to skutočne trápilo, hlavne kvôli tomu, že som vedela, že to musí byť niečo naozaj špeciálne, aby sa nepovedalo, že nevestina mama nevie variť. Vedela som, že každý niečo donesie, také sú už zvyky, no potrebovala som niečo, za čo ma bude každý chváliť. Nakoniec rozhodnutie padlo od môjho muža. Zajačí perkelt na smotane by bolo podľa neho niečo naozaj špeciálne. Predsa len, ľudia to nejedávajú každý deň, nie sú na to zvyknutí a tiež to znie tak honosne.

zajíc

Okrem toho som upiekla čokoládový koláč a nevedela som sa dočkať, kedy príde moja dcéra a pochváli ma za to, ako som všetko prichystala. Keď videla, ako veľmi sa teším z toho, že sa bude vydávať, normálne som sa rozplakala. Pretože, čo by mohlo byť lepšie? Nakoniec ma ešte trochu pokarhala, že som si robila také starosti, Ale vysvetlila som jej, že to nie sú starosti. Toto je moja radosť. A samozrejme, aj jej.