Drevo má svoje špecifické vlastnosti a dotvára príjemný vzhľad takmer každého jedného domu či záhrady. Nie je žiadnym tajomstvom, že práve vďaka svojim vlastnostiam, štruktúre a vôni je obľúbeným stavebným materiálom. Drevo samo osebe je náchylné na prijímanie vlhkosti a napadnutie rôznymi drevokaznými škodcami. Preto je potrebné pravidelne ho vyživovať, najmä pokiaľ je umiestnené v exteriéri. Lazúra na drevo je na to ako stvorená. Lazúra na drevo a ďalšie iné prípravky zabezpečia, že vaše drevo bude mnoho rokov krásne a zdravé. Prečítajte si o tom, čo takéto prípravky ponúkajú a prečo sa do nich oplatí investovať.

dřěvené stoličky

S čím všetkým môžete počítať, ak drevo pravidelne ošetrujete?

Drevo je čisto prírodný materiál, ktorému je ale potrebné venovať kus vášho času. Starostlivosť o drevený kus nábytku sa jednoznačne vyplatí a prinesie svoje ovocie v podobe krásneho a nestarnúceho vzhľadu a zachovaných vlastností. Pravidelnosť ošetrovania závisí od toho, aký ochranný prostriedok si vyberiete. Pokiaľ sa rozhodnete používať lazúru na drevo, je vhodné drevo opakovane natierať aspoň trikrát do roka. Ide jednak o to, aby drevo nezačalo pohlcovať vlhkosť a udržiavať ju v sebe a tiež o to, aby si zachovalo svoj vzhľad. Pri lazúre na drevo sa nemusíte obávať škodlivých výparov i napriek tomu, ak máte drevo umiestnené v interiéri. Takéto ošetrenie je zárukou dlhovekosti tohto krásneho prírodného materiálu.

Ako správne použiť lazúru na drevo?

Lazúru na drevo je vhodné použiť najmä vtedy, ak chcete ošetriť napríklad záhradný nábytok či drevený plot lemujúci váš dom alebo chatu. Zvykne sa využívať aj v prípade ošetrovania drevených okien či trámov. Kým pri laku sa úplne stratí pôvodná štruktúra dreva, pri lazúre je zachovaná. Lazúru na drevo vždy nanášajte v exteriéri. Ubezpečte sa, že máte všetky ochranné prostriedky, ktoré zabezpečia bezpečnosť pri práci. Nezabudnite na rukavice či ochrannú masku. Z kusu nábytku, ktorému chcete vdýchnuť život, odstráňte staré zbytky laku a prejdite po ňom brúsnym papierom. Po ošetrení môžete začať štetcom nanášať lazúru na drevo. Ošetrený kus nábytku nechajte na vzduchu ešte aspoň jeden celý deň.

dřevo

Ešte pred samotným použitím ochranného prostriedku na drevo sa ubezpečte, že ste si vybrali naozaj správne. Všetko, čo potrebujete vedieť o lazúrach na drevo, nájdete na našej internetovej stránke https://carodreva.sk/.