Žiarivka je svetelný zdroj, ktorý sa vkladá do trubice. Preto sa často celé svietidla zvyknú nazývať LED trubice. Ich univerzálna využiteľnosť ma vplyv na popularitu týchto svetiel. Výmena je pomerne jednoduchá. Stretnúť sa s nimi môžete na každom kroku. Využiteľnosť nachádzajú v komerčných budovách, v rôznych firmách a v nemocniciach. V domácnosti sa môžu využívať v rôznych miestnostiach. Najčastejšie sú to také miesta, kde sa permanentne svieti. Takou miestnosťou môže byť chodba alebo kuchyňa. Keďže sa LED trubice môžu pochváliť nízkou spotrebou a následne aj dlhou výdržou hodia sa práve do týchto miestností. Výrobcovia zvyčajne udávajú životnosť do 50 000 hodín, čo vám zabezpečí, že so svetlom nebuďte mať žiadneho starosti a nemusíte sa starať o následnú výmenu. Nie sú náchylné na frekventované zapínanie a vypínanie, a preto im nerobí problém ak sa ich stav často mení sú tak vhodné do miest, kde sa každodenné zapína či vypína svetlo. Na rozdiel od svojho predchodcu, ktorým sú klasické žiarivky tie sa ľahko opotrebujú.

LED trubica

Nie je to jediná výhoda, ktorú majú oproti týmto žiarivkám. Kým tie sa na plynulú svietivosť musia najprv rozbehnúť novšie svetla produkujú plný výkon svietivosti ihneď od zapnutia. Možno ste si pri tých starších všimli, že občas zvyknú poblikávať a v niektorých prípadoch aj vydávať nepríjemne bzučanie. LED trubice tento „problém“ nemajú sú plynule a bez hluku.
Dostupné sú rôzne farby s rozdielnou intenzitou. Najčastejšie používanou je biela studená farba. Farba sa hodí na miesta, kde sa zdržiavajú ľudia alebo sa tam vykonáva práca napríklad sklady a ordinácie.
Na výber je aj tepla biela a farba denného svetla. V ponuke nájdete aj farebne svetla, ktoré nachádzajú uplatnenie v potravinárstve.

LED trubica

Vyhotovenie LED trubíc je z plastu a hliníka takže svetla sú dostatočné odolné. V prípade klasických trubíc, ktoré sú vyhotovené zo skla býva častým problémom ich krehkosť. Obsahujú látky, ako ortuť a iné plyny, a preto môže byť problém, keď sa sklenený kryt rozbije alebo poškodí. V LED žiarivkách sa nenachádzajú žiadne plyny ani iné škodlivé látky.