Asi aj každý laik tuší, že riadiť podnikanie, to nie je práve najľahšia činnosť. Treba efektívne investovať náklady, v ideálnom prípade tieto výdaje vedieť znížiť a pritom nestratiť na efektivite svojho podnikania. V niektorých prípadoch sa dá ušetriť napríklad na firemnom sídle. Je rozdiel platiť za kancelárske priestory každý mesiac cca 250 eur, alebo platiť cca 12 eur mesačne za virtuálne sídlo.

Žena za počítačom

Virtuálne sídla sú výhodným riešením pre všetkých podnikateľov, ktorých činnosť nevyžaduje viazať sa na kancelárske priestory. Každá firma potrebuje do Obchodného registra zaregistrovať svoje firemné sídlo, ale tým môžu byť ľubovoľné bytové či nebytové priestory s adresou, kam bude chodiť firemná pošta. Na prácu v kancelárii nie sú viazaní napríklad vlastníci eshopov, programátori, copywriteri,… ľudia, ktorí dokážu prevádzkovať svoju činnosť aj z domu, ďalej napr. ani poskytovatelia stavebných a remeselných služieb a potom podnikatelia, ktorí sa často zdržujú v zahraničí. Pre tieto obory a osoby nie je nutné, aby si platili vysoké nájomné za kancelárske priestory.

Ako odznelo, do Obchodného registra môžu zapísať akékoľvek sídlo, ku ktorému majú prístup. Čiže napríklad svoj dom/byt alebo priestory v prenájme. V prípade zapísania prenajatých priestorov do OR SR je potrebný súhlas ich vlastníka. Určenie domácich priestorov ako oficiálne firemné sídlo, to so sebou prináša aj určité nevýhody. Za prvé sa začne mixovať obchod so súkromím, do poštovej schránky bude chodiť osobná aj firemná pošta, za druhé obchodní partneri vás budú čakať na schodisku alebo terase a za tretie vás ľahko nájde a bude navštevovať daňová kontrola.

Žena telefonuje

S virtuálnym sídlo získate slobodu a anonymitu. Tiež prehľadne oddelíte obchod od súkromia. Lukratívnu adresu, ktorú si budete môcť zapísať do OR SR a urobí dobrý dojem na obchodných partnerov. Sekretariát bude prijímať vašu poštu a zakaždým vám pošle notifikáciu. Pošta sa môže preskenovať a poslať na váš email.