Strecha je časť domu, ktorá chráni nás a našu rodinu pred dažďom, snehom, vetrom a ďalšími poveternostnými vplyvmi. Už z toho vyplýva, že podlieha naozaj náročným podmienkam a preto by mala byť zvolená tak, aby vydržala čo najdlhšie nielen z technického, ale aj z vizuálneho hľadiska. Keď sa rozhodujeme pre nové strešné krytiny, okrem funkčnosti nás tiež zaujíma, či sa strecha časom neopotrebuje a nebude pôsobiť staro. Našťastie, inovácie sú v móde aj v tejto oblasti a na trhu dnes už nájdete strešné krytiny, o ktoré sa takmer netreba starať a navyše budú roky pôsobiť ako nové. Ktoré to sú?

střecha

Čo je hlavným kritériom pri výbere strešných krytín?

Podľa čoho si vyberať strešné krytiny, sme už v úvode tak trochu načrtli. Existujú však aj ďalšie dôležité kritériá. Okrem toho, aby bola strecha odolná a aby vydržala ako nová čo najdlhšie, je potrebné si uvedomiť, aký sklon bude naša strecha mať. Nie všetky druhy strešných krytín sú totiž vhodné na každý sklon strechy. Niektoré strešné krytiny sú vyrábané špeciálne na nízky sklon strechy a iné sú vhodné zase naopak, na vysoký sklon. Ďalším dôležitým kritériom pri výbere je zaťaženie strechy. Niektoré tradičné strešné krytiny sú síce kvalitné, no ťažké. Tie sa neodporúčajú najmä v prípade rekonštrukcie strechy u starších domov, pretože môžu príliš zaťažiť základy. V súčasnosti však už dostanete kúpiť aj odľahčené krytiny, ktoré sú rovnako kvalitné ako tie tradičnejšie typy.

Výber tej správnej strešnej krytiny vôbec nemusí byť jednoduchý

Ak sa práve rozhodujete, ktorú zo strešných krytín si vyberiete pre svoju novú strechu, najprv by ste mali vedieť, aké druhy sú na trhu dostupné. Medzi najviac používané patria tieto:

budovy

Keramické strešné krytiny– patrí medzi tradičné typy, sú veľmi kvalitné a trvácne
Betónové krytiny– tento druh je veľmi podobný keramickým krytinám a je vyrobený z prírodného materiálu
Asfaltové krytiny– sú veľmi obľúbené najmä pri starších domoch vďaka svojej nízkej hmotnosti a navyše nie sú tak finančne nákladné ako iné typy
Plechové strešné krytiny– patria podobne ako asfaltové krytiny medzi menej finančne náročné a môžete ich nájsť nielen na rodinných domoch ale aj verejných budovách.

Nájdite tú správnu strešnú krytinu na stránke https://krytina.sk/.