1. Odstráni škvrny z plastových nádob na potraviny.
Zvyšky jedla zanechávajú na plaste škvrny. Ak chcete plastové nádoby vyčistiť, utrite ich čistou špongiou, ktorá je posypaná sóda bikarbónou. Alebo odstráňte zaschnuté škvrny ponorením nádob do roztoku vyrobenej zo sódy bikarbóny a vody.

soda

2. Odstráni zápach z chladničky.
Nikdy sa nemusíte obávať, že zápach rýb bude vo vašej chladničke večne. Sóda bikarbóna dokáže absorbovať silné zápachy, aby sa v chladničke nezdržovali a nemenili vôňu ďalších potravín.

3. Vyčistí ovocie a zeleninu zakúpenú v obchode.
V zmesi vyrobenej zo sódy bikarbóny a vody môžete vyčistiť zeleninu a ovocie. Odstráni sa napríklad voskovaný náter na jablkách, ktorý nie je prírodný.

4. Vyčistí kuchynské povrchy.
Takmer na každé špinavé miesto vo vašej kuchyni môže využívať sódy bikarbónu. Čistite ňou kuchynské dosky, umývadlá z nehrdzavejúcej ocele, mikrovlnky, digestory a taktiež aj kuchynské náradie.

5. Hlboko očistí extra mastné hrnce a panvice.
Teplá voda, sóda na pečenie, čistiaca hubka je všetko, čo potrebujete na rozpustenie stuženého tuku na dne panvice alebo hrnca.

6. Oživí staršie špongie.
Namočte kuchynské špongie do sódy bikarbóny a vody, aby ste ich osviežili a mohli trochu dlhšie používať. Ale pamätajte, že by ste mali meniť špongie každé dva až tri týždne, v závislosti od používania.

7. Čistí pelechy zvierat.
Pelech polejte zmesou sódy bikarbóny a vody a počkajte 15 minút. Nakoniec ho opláchnite v čistej vode.

houbička

8. Vyčistí stenu pokrytú pastelkami.
Ak vaše dieťa pokreslí pastelkami stenu, ktorú ste práve prefarbili, jemne ju vyčistite vlhkou špongiou posypanou sódou bikarbónou. Vaša stena bude znova čistá a nebudete ju musieť znova premaľovať.

9. Čistí efektne kúpeľňu.
Vyčistite pomocou sódy bikarbóny vaňu, dlaždice, umývadlo a sprchovací kút. Nakoniec všetko opláchnite, aby sa vaša kúpeľňa krásne leskla.