Znalosť je široký pojem. Dostupné www stránky nám totiž umožňujú mať prehľad o najrôznejších témach. Pod pojmom znalosť si môžeme predstaviť návod, aktuálne info, históriu, rady, recenzie, sebavzdelávanie,…

otázka

Čo sa týka kníh, tie sa k tomuto účelu využívajú doteraz a nezanikajú. Právom. Pretože je pravda, že majú svoje osobitné čaro a niekedy v nich nájdeme viac, než by sme očakávali. Táto stará metóda je využívaná dodnes a to som rád.
Lenže okrem nich máme ďalšieho, veľmi často využívaného a populárneho pomocníka s názvom internet. Ten nám pomocou kliknutia na rôzne www stránky z celého sveta umožní dostať sa k informáciám doslova za pár sekúnd. Stačí, ak napíšeme jedno kľúčové slovo a zobrazí sa na nespočet aktuálnych informácií, ale i historických a z tohto výberu za minútu nájdeme presne to, čo sme hľadali. Forma www stránok býva poväčšinou prehľadná a jednoduchá na používanie i čítanie textov, či prehrávanie videí.

vzdělání

S knihami je to, povedal by som, presne naopak. Sú hrubé a kým nájdeme to, čo potrebujeme, musíme pol hodinu hľadať v knižnicu konkrétnu knihu, pričom v nej zložito listujeme a dúfame, že nájdeme kapitolu, ktorú potrebujeme. Ale na druhej strane sa to vykompenzuje tým, že ak jej dáme šancu, nájdeme v nej nespočet užitočných informácií, ktoré sú písané váženými spisovateľmi, ktorí o danej téme majú dlhoročné znalosti, pričom ich dokážu rozpísať formou, kedy sa dozvieme o moc viac, než sme potrebovali. Lenže vedieť viac nám ani zďaleka nezaškodí. Počul som i taký výrok, že človek, ktorý nečíta knihy má slabú slovnú zásobu. Surfovaním na nete je moc neposilní.

stoupání

Pretože dostupnosť k informáciám na nete je neporovnateľne praktickejšia, dokonca majú zaujímavejšiu grafickú podobu i s videoprehrávačmi, lenže samotné témy, články sú v porovnaní s knihou o moc, moc, stručnejšie.