Nebol by to jediný prípad, kedy muža zaskočia opakujúce sa problémy so slabou erekciou a teda príznaky erektilnej dysfunkcie. Ak by sme mali hľadať konkrétnu príčinu, je to veľmi individuálne a pod tento stav sa podpisuje veľa faktorov. V skratke však môžu byť fyzického alebo psychického charakteru.
Zistené príčiny sa následne dajú eliminovať a nežiadúci stav odvrátiť. Bozk, zamilovaný pár.jpgV neposlednom rade je však doporučeným navštíviť lekára, ktorý dokáže identifikovať konkrétnejší faktor a nastaviť vhodnú liečbu, v horšom prípade zistiť vážnejšie organické ochorenie. Prakticky každý však vie, že dočasným riešením sú aj tablety s obsahom látky sildenafil, ktorú nájdeme napríklad vo viagre. Známa je však tiež účinná látka vardenafil, ktorú zasa obsahujú tablety levitra. Ak ale hľadáte aj prirodzenejšiu cestu a chcete sa pokúsiť problém odstrániť natrvalo, potom sú známe viaceré príčiny vzniku, ktorým sa treba vyvarovať.
V stručnosti je doporučené dať si záležať na zdravšej životospráve a životnom štýle, ale tiež sa vyvarovať psychickému rozpoloženiu či následkom pravidelného stresu.
K fyzickým faktorom sa radia pomerne známe príčiny, ktoré si v skratke predstavíme. Ide o:Sexo- graffita čiernou fixou.jpg

  • Užívanie tlmivých liekov, následky pooperačného stavu, pravidelné fajčenie a vyšší príjem alkoholu, ale takisto civilizačné ochorenia ako problémy so srdcom, tlakom a cukrovka.

Psychické príčiny sú ojedinelejšie, ale nie sú vylúčené. Súvisia s častým stresom, v horšom prípade s depresiou. Vylúčené ale nie sú ani partnerské nezhody.
Doporučeným je okrem snahy odbúrania vyššie zmienených príčin takisto začať napríklad s pravidelnejším pohybom a cvičením. Rovnako môže pomôcť pokúsiť sa zvýšiť hladinu testosterónu v tele. Pohyb a cvičenie nielenže napomáhajú k lepšej zdravotnej (a sexuálnej) kondícii, ale takisto sa pomocou nich dokážeme zbaviť stresu, ktorý je „zabijakom potencie“.